Sampras zdolal Haasa

SAN JOSE. V kalifornskom San Jose bývalý najlepší svetový tenista Pete Sampras zdolal Nemca Tommyho Haasa 6:4, 6:2. Je to už druhé víťazstvo 36-ročného Američana v exhibícii nad aktívnym hráčom z hlavného okruhu ATP a navyše svetovej špičky.

SAN JOSE. V kalifornskom San Jose bývalý najlepší svetový tenista Pete Sampras zdolal Nemca Tommyho Haasa 6:4, 6:2. Je to už druhé víťazstvo 36-ročného Američana v exhibícii nad aktívnym hráčom z hlavného okruhu ATP a navyše svetovej špičky.

V novembri minulého roka v ázijskom Macau zvíťazil nad najlepším svetovým hráčom súčasnosti Rogerom Federerom 7:6 (8), 6:4.

Realista Sampras

Po hladkom víťazstve nad 29-ročným Haasom, ktorému patrí vo svetovom dlhodobom renkingu ATP Entry 26. priečka, 14-násobný grandslamový víťaz Sampras navnadil svo­jich fanúšikov vetou: „Vrátim sa kvôli vám.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Vzápätí pridal realistickú vsuvku: „Nemyslel som to vážne. Viem približne, čo znamená taký návrat. Určite veľa tréningovej driny a nielen jedno víťazstvo v exhibícii. Nemám dôvod, aby som sa vrátil. Užívam si svoj pokoj.“

Na bývalého svetového hráča číslo jeden bolo zvedavých 8812 divákov.

Ako za starých čias

Sampras zahral ako za nedávnych čias, keď drvil účinným servisom, kvalitným forhendom a takmer bezchybnou hrou na sieti.

Práve dnes už málo vídaný systém hry podanie – volej skvelý Američan predvádzal divákom ako na požiadanie a vychádzalo mu to.

O osude prvého setu rozhodol jeden brejk, keď Američan vzal Nemcovi podanie v siedmom geme odvážnym nábehom na sieť po druhom podaní súpera.

V druhom sete držiteľ 64 singlových titulov Haasa brejkol hneď v úvode a potom ešte raz v siedmom geme a sám svoje podanie neodovzdal súperovi ani raz.

SkryťVypnúť reklamu

„Hralo sa mi dobre. Trochu mi trvalo, kým som sa dostal do rytmu. Chcel som vyhrať, lebo vždy, keď vstúpim do arény, kde sa na mňa pozerá veľa ľudí, chcem zvíťaziť,“ uviedol po zápase Sampras.

Trojnásobný grandslamový semifinalista Haas sa v týchto dňoch zotavuje zo zranenia viackrát operovaného ramena a súboj so Samprasom mu padol vhod ako dobrá príprava na turnajové zápolenia.

Ďalším súperom je Federer

„Dnes som si predovšetkým užíval možnosť zahrať si s jedným z najlepších hráčov histórie. Príliš som sa nehnal za bodmi, ale snažil sa zahrať si bez emócií a stresu,“ komentoval Haas, kto­rý má so Samprasom bilanciu zo súťažných zápasov 3:5.

Najbližším súperom Samprasa v jeho exhibičnom turné bude 10. marca opäť Federer. Súčasná a bývalá jednotka by sa mali stretnúť v newyorskej Madison Square Garden.

SkryťVypnúť reklamu

Z ich novembrových troch súbojov v Ázii vyšiel víťazne s bilanciou 2:1 Švajčiar, ale všetky tri duely boli vyrovnané.

Exhibícia v San Jose: Pete Sampras (USA) – Tommy Haas (Nem.) 6:4, 6:2.

Autor: AP

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 587
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 309
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 121
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 339
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 908
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 868
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 390
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu