Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
V PRVOM PRÍPRAVNOM ZÁPASE ROKA REMIZOVALI SLOVÁCI NA CYPRE S MAĎARSKOM 1:1

Na Gerov gól odpovedal Šesták

Góly pred sto divákmi padali v Limassole až po prestávke. Slováci mohli aj vyhrať, no Mintál ani Šesták šancev záverečnej štvrťhodinke nepremenili.

Zdenko Štrba (vľavo) bojuje o loptu so Zoltánom Gerom. Z priateľského medzištátneho stretnutia v cyperskom Limassole Slovensko – Maďarsko 1:1.Zdenko Štrba (vľavo) bojuje o loptu so Zoltánom Gerom. Z priateľského medzištátneho stretnutia v cyperskom Limassole Slovensko – Maďarsko 1:1. (Zdroj: SITA/AP)

LIMASSOL. Prvý súboj futbalistov Slovenska v novom roku sa začal v nervóznom duchu, na oboch stranách bolo veľa nepresností. Brankári v úvodných minútach veľa práce nemali.

Najväčšiu príležitosť bezgólového prvého polčasu mal v 40. min Čišovský, ktorého strelu z 26 metrov brankár Fülöp len s námahou zneškodnil.

Po zmene strán zverenci trénera Jána Kociana neustrážili v 54. min v pokutovom území kapitána maďarského výberu Geru, a ten zblízka hlavou poslal Maďarov do vedenia.

Slovákom sa podarilo vyrovnať na konečných 1:1 o desať minút neskôr, keď si Šesták poradil s dvoma hráčmi súpera aj s brankárom. Stredopoliarovi nemeckého Bochumu po presnej prihrávke zo stredu poľa nestačila dvojica súperových hráčov Vass – Vanczák.

Rýchlonohý ofenzívny záložník si poradil aj s brankárom a zo štrnástich metrov do prázdnej bránky zaznamenal svoj tretí presný zásah v najcennejšom drese.

V 71. min to zo 16 metrov opäť skúšal Šesták, Fülöp tentoraz zasahoval s istotou.

V zostávajúcom priebehu mali viac z hry Slováci – v 86. min nevyužil svoju šancu Mintál a v 90. min Šestákov volej po Saparovom vysunutí skončil mimo žrdí. Druhá minúta nadstaveného času priniesla ešte šancu Maďarska, Szélesiho center však Mucha dokázal vytlačiť na rohový kop.(sita, r)

Slovensko – Maďarsko 1:1 (0:0)

Góly:64. Šesták - 54. Gera. Pred 100 divákmi rozhodovali Trattou - Argyrou, Hapeshis (všetci Cypr.), žlté karty: Čišovský - Buzsáky, Dzsudzsák, Priskin.

Slovensko: Senecký (46. J. Mucha ml.) - Čišovský (46. Krajčík), M. Škrtel, Hubočan, J. Ďurica (67. Vaščák) - Štrba (59. Sapara) - Šesták, Hamšík (59. Borbély), M. Čech - Mintál - Hološko (77. Halenár)

Maďarsko: Fülöp - Csizmadia, Vanczák, Juhász, Z. L‹w - Szélesi, Vass (83. T‹zsér) - Hajnal (46. Dzsudzsák) - Buzsáky (75. Priskin), Gera, Huszti (57. Halmosi).