Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky
ZRKADLO 49. KOLA HOKEJOVEJ SLOVNAFT EXTRALIGY. MAJSTER POTVRDIL ODSTUP

Húževka favorizuje Košice

Slovanistov už sotva niekto ohrozí v tom, že napodobnia vlaňajšie víťazstvo Košíc v základnej časti. Majster má na čele trinásťbodový náskok, do konca 56– kolového maratónu ostáva už len sedem kôl.

BRATISLAVA. Husto je v boji o druhé miesto, kde sa na hranici 88 bodov tiesni trio Košice, Martin, Trenčín

„Môže mať strategický význam v podobe rozhodujúceho zápasu na domácom ľade vo štvrť či semifinále,“ povedal trenčiansky útočník Peter Húževka.

Dukla o dva body tvrdo bojovala na ľade Martina: „Naozaj ťažká robota, Martinčania skvele korčuľujú a ľahko kombinujú, my sme museli prekonať zvyšky krízy,“ dodal Húževka, ktorý sa včera hlásil reprezentačnému trénerovi Júliusovi Šuplerovi na zraze v Bratislave .

Na otázku, kto bude po suverénnom ťažení Slovana v základnej časti novým majstrom, urastený Trenčín reagoval bez zaváhania: „Dukla, ak sa dostaneme do formy. Ale objektívne najlepší káder majú Košice. Ak teda nie my, tak určite oni.“

V dôležitom zápase o postup do play off Žilinčania zvládli výhodu domáceho ľadu a v šesťbodovom súboji odsunuli Kežmarok na päťbodový dištanc.

Prvé víťazstvo na súperovom ľade slávila po góle v predĺžení reprezentačná dvadsiatka. Cennejšie by bolo, ak by sa nezrodilo v Liptovskom Mikuláši, kde už myslia na to, čo robiť, aby sa na budúci rok neopakovalo, k čomu sa, žiaľ, dopracovali v posledných rokoch vždy.

(ju)

Najproduktívnejší

1. Pálffy (Skalica) 58 bodov (23 gólov + 35 asistencií)

2. Kuľha (Slovan) 57 (29+28)

3. Klouda (Zvolen) 54 (10+44)

Fakty 49. kola

Martin – Trenčín 1?2 pp, Skalica – Nitra 8:3, Košice – Poprad 2:1Žilina – Kežmarok 4:2, L. Mikuláš – Slovensko 20 1:2 pp, Slovan – Zvolen 5:3. Góly: 34, priemer na zápas 5,6. Diváci: 22094, priemer 3682. Návšteva kola v Košiciach – 7031, najnižšia v L. Mikuláši – 540.

Zostava kola

Hála, Trenčín

Jendek, Košice Homér, Trenčín

Lažo, Slovan Kontšek,Žilina, Špilár, Košice..

Najlepší strelci

29– gólov: Kuľha (Slovan)

23 – Hujsa(Slovan), Pálffy (Skalica), Sivák (Žillina)

21 – Faith (Košice), Šechný (Kežmarok), Kollár (Trenčín), Rób. Huna. (L.Mikuláš).

Najbližší program:

utorok 12. februára, 17,00: Zvolen – Žilina, Poprad – Skalica, Kežmarok – Košice, Slovensko 20 – Slovan, 17,30:Nitra – Martin.

Slovan – Zvolen 5:3, Bratislavčania si upevnili vedenie

V sobotňajšej televíznej dohrávke sa bratislavskému majstrovi podarilo vyhrať aj piaty vzájomný zápas

v tejto sezóne so Zvolenom.

BRATISLAVA. Slovanisti začali ako námesační, nechávali súperovi čas i priestor.

V siedmej minúte po chybách domácej obrany bolo 0:2, Turek prekonal Hoviho už v 3. minúte dokonca vo vlastnom oslabení.

Po prvej tretine mal tréner Slovana Zdeno Cíger rázny príhovor. Domáci boli pozorní v obrane a vpredu sa dočkali vydretých gólov. Do 33. minúty stihli tromi gólmi otočiť vývoj. Zakrátko rozhodca Grečko neuznal hosťom regulárny gól pre údajné prerušenie hry. Puk však Hovi v moci nemal.

V poslednej tretine pokračoval rušný hokej, Zvolenčania sa nevzdali. Nebezpečný bol predovšetkým odchovanec Slovana Lipiansky, ktorý dal v 51.min gól v oslabení.

Napriek vystupňovanému úsilu sa Zvolenčanom nepodarilo dopracovať k hre bez brankára, hoci domáca obrana v závere rozhodne nehýrila istotou.

Góly: 25. Lažo, 29. Kuľha, 33. Hujsa, 42. Lažo, 45. Ľ. Pištek - 3. F. Turek, 7. J. Čierny, 51.Lipiansky, vylúčení: 5:11, Kováčik +10 min, 5+DKZ - Frühauf +10 min, 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:2. Pred 5844 divákmi rozhodovali: Ország, P. Grečko. Tretiny: 0:2, 3:0, 2:1.

Hviezdy zápasu: Hovi – Hujsa, Lipiansky.

.Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, Bohunický, Huba - Kuľha, J. Sýkora, Hujsa - Dome, Kapuš, Uram - Lažo, Hreus, Kropáč - M. Kokavec, Baček,Ľ. Pištek.

Zvolen: V. Hudáček (45. Bielik) - L. Čierny, Juraško, P. Fruhauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Štork - Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Cibuľa - Hvila, F. Turek,

Krayzel.

Vojtech Jurkovič © SME

Hlasy trénerov

Zdeno Cíger, Slovan:Zo začiatku sme nekorčuľovali. Potom sme sa našťastie vrátili k svojej hre. Mrzia ma góly v oslabení.“

Ladislav Svozil, Zvolen: „Nechceli sme domácich pustiť do tlaku, no v druhej tretine sme sa dali vylákať. Náš neuzaný gól bol v poriadku.Bol to jeden z rozhodujúcich momentov.“

1. Slovan483034209173:116104