Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

Zlomil si nos a dal štyri góly

Ruský hokejista Washingtonu Alexander Ovečkin zdolal Montreal takmer sám. Okrem gólov si pripísal asistenciu a v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Nicklas Bäckström (vľavo) a Mike Green blahoželajú hrdinovi zápasu s Montrealom Alexandrovi Ovečkinovi. Ruský útočník strelil štyri góly a zariadil výhru Washingtonu 5:4.Nicklas Bäckström (vľavo) a Mike Green blahoželajú hrdinovi zápasu s Montrealom Alexandrovi Ovečkinovi. Ruský útočník strelil štyri góly a zariadil výhru Washingtonu 5:4. (Zdroj: REUTERS)

NEW YORK. Alexander Ovečkin bol hviezdou štvrtkových stretnutí NHL. Ruský hokejista sa postaral o víťazstvo Washingtonu 5:4 po predĺžení nad Montrealom štyrmi gólmi a jednou asistenciou.

Na prvý presný zásah mu prihrával slovenský obranca Milan Jurčina. Ešte do konca základnej hracej doby skompletizoval Ovečkin hetrik a 1:26 minúty pred vypršaním nadstaveného času rozhodol o triumfe domácich.

Ovečkin: Výnimočný deň

„Dnes bol výnimočný deň. Zlomil som si nos a dal štyri góly,“ usmieval sa ruský krídelník. Skvostnú bilanciu 4+1 už raz zaznamenal. „Dali sme päť gólov a on bol pri všetkých. Čo mám k tomu povedať? Je to úžasná osobnosť,“ chválil so 40 gólmi najlepšieho strelca ligy kouč Capitals Bruce Boudreau.

Ovečkin, ktorý vedie so 70 bodmi aj kanadské bodovanie, tak tri sezóny po sebe strelil aspoň 40 gólov. Posledným hráčom, ktorému sa to v drese Washingtonu podarilo, bol Peter Bondra.

Body len dvom Slovákom

Okrem Jurčinu bodoval zo slovenských hokejistov už len Michal Handzuš, ktorý takisto prispel k výhre svojho tímu jednou asistenciou. Los Angeles síce vyhralo šesť z posledných deviatich duelov, ale aj tak je so 45 bodmi najslabším mužstvom ligy. Na play off strácajú Kings dvanásť bodov.

Atlanta Thrashers a Ottawa Senators budú minimálne počas víkendu bez svojich lídrov Iľju Kovaľčuka a Daniela Alfredssona. Kovaľčuk nenastúpi pre zranenie kolena proti Buffalu a Washingtonu. Kovaľčuk má problémy s kolenom po tvrdom narazení na mantinel od fínskeho zlého muža v službách Pittsburghu Jarkka Ruutua.

Výsledky NHL

NY Islanders - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), góly: 15. Berard - 11. Moul­son (HANDZUŠ), 48. R. Blake, 60. Frolov. Ottawa - Boston 1:4 (0:3, 0:0, 1:1), 52. Vermette - 1. Kessel, 4. Lucic, 9. Savard, 60. Kobasew. Phi­la­delphia - NY Rangers 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), 9. Dawes, 18. Průcha, 21. Drury, 22. Shanahan. Tampa Bay - Vancouver 4:3 (1:2, 2:0, 1:1), 8. Prospal, 24. Gratton, 37. Lecavalier, 49. B. Richards - 3. Bourdon, 17. Pyatt, 60. Edler. Nashville - Colum­bus 4:2 (2:0, 2:2, 0:0), 1. Radulov, 12. Arnott, 29. Fiddler, 34. Nichol - 21. Žerdev, 32. Fritsche. Carolina - Toronto 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0), 34. Gleason, 44. S. Walker, 64. Brind'Amour - 4. Tlustý, 60. Sun­din. Washington - Montreal 5:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 1:2 - 1:0), 14. Ovečkin (JURČINA), 25. V. Koz­lov, 32. Ovečkin, 53. Ovečkin, 64. Ovečkin - 33. S. Kosticyn, 40. A. Kos­ticyn, 54. Latendresse, 60. Laten­dre­sse.