Vo štvrtok sa odhlásila pre zranenie päty slovenská jednotka Daniela Hantuchová (8. vo WTA). Včera napoludnie česká dvojka Lucie Šafářová (31.)
Český tím tak stratil pozíciu jasného favorita zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v Brne.
< Stretnutie dnes o 13.00 otvorí naša jednotka Dominika Cibulková (48.) s Petrou Cetkovskou (107.), ktorá nastúpi za Šafářovú.
Primátor vytiahol Cibulkovú
Včera sa v Brne žrebovalo. Primátor mesta Roman Onderka vytiahol meno Cibulkovej a kapitán Mojmír Mihal sa v tej chvíli na lavičke spokojne pomrvil.
„Chceli sme, aby začínala práve Dominika. Je to veľká bojovníčka a verím, že zápas rozbehne víťazne,“ povedal Mihal. „Cítime šancu získať cez Cetkovskú body.“
Kapitán podržal Cetkovskú
Mihalov náprotivok na kapitánskej lavičke českého tímu Petr Pála zostal aj po žrebe pokojný, hoci zaiste by si želal, keby mohla začínať domáca jednotka Nicole Vaidišová (15.) proti Magdaléne Rybárikovej (207.).
„V poslednom období už žreb nie je taký dôležitý ako v rokoch, keď sa rozhodovalo, či jednotky nastúpia proti sebe prvý alebo druhý deň. Môj tip zostáva aj pri neúčasti Šafářovej 5:0,“ povedal odhodlane.
Český kapitán Pála takticky podržal Petru Cetkovskú, keďže víťazstvo na nulu predpovedal už deň predtým a pri zmene predpovede výsledku by priznal slabinu na terajšom poste druhej hráčky.
Bývalá Baghdatisova priateľka
Cetkovská je pomerne neznáma hráčka, v tenisovom svete ju poznajú skôr ako bývalú priateľku Marcosa Baghdatisa. Na konci sezóny 2005 sa po štyroch rokoch rozišli tesne predtým, ako sa cyperský hráč dostal do finále Australian open.
Pohybuje sa na hranici prvej a druhej stovky svetového rebríčka. Vlani v októbri sa dostala na 99. miesto, teraz je o osem miest nižšie.
Na nedávnom grandslamovom turnaji v Melbourne podľahla v prvom kole Španielke Medinovej Garriguesovej.
V Pohári federácie bude mať v dvojhre premiéru, doteraz nastúpila dva razy vo štvorhre proti Francúzsku a Kanade. Má bilanciu jedno víťazstvo a jedna prehra.
Brno domácim nepraje
Kapitán slovenského tímu si pochvaľoval kurt s tvrdým povrchom v pavilóne B brnianskeho Výstaviska. Je veľmi podobný dvorcom z Národného tenisového centra v Bratislave. V hale postavili hľadisko pre 3800 divákov.
Brno nie je pre český tenis príliš úspešným mestom. Pred štyrmi rokmi tu prehrali muži v Davis Cupe so Španielskom 2:3 a v roku 1998 pohľadli ženy Švajčiarkam 1:4.
Lucie si v rodnom meste nezahrá
Účasť v tíme Pohára federácie ste odriekli až vo štvrtok. Zdalo by sa, akoby ste čakali na rozhodnutie slovenskej jednotky Hantuchovej, ktorá krátko predtým povedala definitívne nie.
„Chcela som hrať, a tak som sa rozhodovala do poslednej chvíle. Zranenie sedacieho svalu som si priniesla už z Austrálie, kde mi na magnetickej rezonancii zistili svalovú trhlinu prvého stupňa. Po návrate sa mi na tréningoch hralo dobre, ale keď som hrala naostro, bolesti sa ozvali znova. Radili sme sa a nakoniec kapitán povedal, že lepšie budem, ak nenastúpim.“
Aké boli vaše pocity?
„Zostala som smutná, frustrovaná. Dúfam však, že budem mať príležitosť ukázať sa v Brne v zápase Pohára federácie.“
Nechceli ste hrať aj napriek bolesti?
„Nemalo by to zmysel. Zranenie by sa mi mohlo zhoršiť a ohroziť moju ďalšiu kariéru. Načo riskovať? Navyše Dominika Cibulková je už výborná hráčka a ak nie som stopercentne fit, tak by som s ňou nemohla vyhrať. Takto má väčšiu šancu Petra Cetkovská.“
Zostanete na lavičke českého tímu?
„Určite budem naše dievčatá povzbudzovať, ako budem vládať. V sobotu príde aj priateľ Tomáš Berdych.“
Kapitán českého tímu Pála je stále optimistom a tvrdí, že domáce tenistky vyhrajú víkendový zápas 5:0. Súhlasíte s jeho názorom?
„Nepoviem výsledok, ale tiež si myslím, že naše hráčky zvíťazia nad Slovenskom bez problémov.“
Ako budú hrať
Dnes od 13.00
Cetkovská – Cibulková
Vaidišová – Rybáriková
Zajtra od 12.00
Vaidišová – Cibulková
Cetkovská – Rybáriková
štvorhra:
Benešová, Pescheová –
Cibulková, Husárová