Ušiel väzeň, chýbal mu rok

Z nestráženého pracoviska ušiel väzeň, ktorému do konca trestu ostalo dvanásť mesiacov. Či išlo o zlyhanie stráže, prešetrí komisia.

Odsúdený pracoval na nestráženom pracovisku s dozorom, ktorý zabezpečovala väzenská a justičná stráž. Dolnokubínska firma má s prácou väzňov dobré skúsenosti.Odsúdený pracoval na nestráženom pracovisku s dozorom, ktorý zabezpečovala väzenská a justičná stráž. Dolnokubínska firma má s prácou väzňov dobré skúsenosti. (Zdroj: SME – MICHAL TRŠKO)

DOLNÝ KUBÍN, BRATISLAVA . Väzňa, ktorý vo štvrtok večer ušiel z pracoviska súkromnej firmy v Dolnom Kubíne, do včerajšieho večera nechytili. Potvrdil to žilinský krajský policajný riaditeľ František Po­sluch.

Dvadsaťosemročný Jozef Lacko ušiel z pracoviska jednej z najväčších súkromných firiem v regióne. Stalo sa to len deň po tom, čo policajtom v Bratislave pri zadržaní ušiel muž podozrivý z lúpeže banky cez záchodové okno v nemocnici na Kramároch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predĺžená prestávka aj trest

Riaditeľ Posluch hovorí, že Jozef Lacko cez prestávku vyšiel so skupinou väzňov z objektu firmy a už sa nevrátil.

SkryťVypnúť reklamu

Súd poslal Lacka koncom októbra minulého roka na pätnásť mesiacov do väzenia za krádeže. Do vypršania trestu mu chýbal ešte rok, odsúdený bol pôvodne za krádež. Ak ho chytia, za marenie výkonu úradného rozhodnutia mu hrozí trest do päť rokov. Polícia vyhlásila po utekajúcom väzňovi celoštátne pátranie. Viac ako 60 policajtov vrátane jednotky špeciálneho nasadenia so psami a železničnej polície sa pokúšalo Lacka vypátrať.

Otázka času

Riaditeľ väznice v Ružomberku sa k prípadu nechcel vyjadriť. Hovorca ministerstva spravodlivosti Michal Jurči povedal, že na vyšetrenie okolnosti riaditeľ väznice zriadil komisiu. Tá by mala zistiť, či strážnici nezanedbali svoje povinnosti

„Úspešnosť vypátrania väzňov je takmer stopercentná, je to len otázka času,“ povedal Jurči.

SkryťVypnúť reklamu

Lacko ušiel z vonkajšieho nestráženého pracoviska s dozorom.

Oblečený mal väzenský odev s bielym pásom na chrbte. Biely vatovaný kabát neskôr zahodil.

Väzni sa osvedčili

V Dolnom Kubíne včera o väzňovi na úteku veľa ľudí nevedelo. Radoví zamestnanci spoločnosti, vo výrobnej prevádzke ktorej sa incident udial, sa o všetkom dozvedeli z internetu.

Šéfovia firmy medializáciou veľmi nadšení neboli. Doteraz sa tam nič podobné nestalo a s prácou odsúdených majú dobré skúsenosti.

Nepríjemnú udalosť považujú len za výnimku a v spolupráci s ružomberskou väznicou chcú naďalej pokračovať. „Muselo ísť o skrat,“ povedal jeden z predstaviteľov tejto spoločnosti.

Väzni pracujú dobrovoľne a často vraj aj lepšie ako normálni zamestnanci. Mrzelo by ich, keby ministerstvo projekt zrušilo.

SkryťVypnúť reklamu

Úspešnosť vypátrania väzňov je takmer stopercentná, je to len otázka času.

Michal Jurči hovorca ministerstva spravodlivosti

Autor: trs,mož

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 582
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 303
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 712
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 114
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 336
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 918
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 860
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 397
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu