Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

NHL: Hossov koncert v Detroite

Slovenský strelec dosiahol siedmy hetrik v kariére.

„Je skvelé streliť tri góly a pomôcť svojmu mužstvu k víťazstvu. Posilní to aj moje sebavedomie,“ cituje po utorňajších zápasoch NHL kanadský server tsn.ca slovenského hokejistu Mariána Hossu. Útočník Atlanty bol hviezdou večera v detroitskej Joe Louis aréne, v rozpätí medzi 8. - 22. minútou strelil domácemu brankárovi Chrisovi Osgoodovi klasický hetrik. Atlanta na piaty pokus od vstupu do NHL v sezóne 1999/2000 konečne vyhrala v Detroite (5:1).

Hossa otvoril gólový účet v 8. min v presilovke, z rohu mantinelu si s pukom nakorčuľoval pred bránku a prekonal Osgoo­da. O sedem minút neskôr vypichol puk obrancovi Lebdovi a zoči-voči brankárovi mu nedal šancu. Na začiatku tretej tretiny už zvýšil na 3:0 pre hostí, keď spomedzi kruhov pohotovou strelou zužitkoval prihrávku Whita od mantinelu.

O Hossovi sa začalo aj v Detroite hovoriť, že pre jedného z favoritov na Stanley Cup by bol na play off ideálnou posilou. Všeobecne sa čaká, že 29-ročného krídelníka v naj­bližších týždňoch Atlanta vymení.

„Je veľmi rýchly, v rýchlosti ovláda puk. Vynikajúci strelec,“ ocenil Hossove prednosti kapitán Detroitu Nicklas Lidstrom. Marián dosiahol siedmy hetrik v kariére. Po štvrtom góle Osgoo­da vystriedal český veterán Dominik Hašek. Mužstvo Red Wings prehralo tretí zápas za sebou, ale stále zostáva najlepším v tomto ročníku NHL.

Aj tréner Detroitu Mike Babcock vyzdvihol v denníku Detroit Press strelca troch gólov súpera: „Je vysoký, silný, výborný korčuliar. Každý jeho gól bol iný. Ak sa dostal do šance, vedel ju premeniť. To je prednosť veľkých hráčov.“

Fakty NHL

New York Islanders - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), góly: 51. Park - 14. Plekanec, 26. Plekanec, 60. Kovaľov. Washington - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0), 21. Green, 36. Siomin, 50. Ovečkin, 52. Siomin - 34. McAmmond (MESZÁROŠ), 36. Redden. Columbus - Vancouver 3:2 (2:1, 1:1, 0:0), 3. Hainsey, 7. Žerdev, 37. Chimera - 17. Beech, 34. D. Sedin. Toronto - Carolina 5:4 (0:0, 3:2, 2:2), 24. T. Kaberle, 30. Kilger, 39. Stajan, 46. Ponikarovskij, 49. I. White - 28. Samsonov, 33. Cole, 42. Ladd, 60. Brind’Amour. Tampa Bay - Colorado 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), 26. Finger, 37. Šťastný, 59. Hejduk. Detroit - Atlanta 1:5 (0:2, 0:2, 1:1), 54. Kronvall - 8. MARIÁN HOSSA, 15. MARIÁN HOSSA, 22. MARIÁN HOSSA, 28. Perrin, 59. Viač. Kozlov. Nashville - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), 32. Erat, 36. Dumont, 41. Koistinen. Edmonton - Los Angeles 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), 51. Penner - 6. O’Sullivan, 24. D. Brown, 47. VIŠŇOVSKÝ. Phoenix - San Jose 5:3 (1:2, 2:1, 2:0), 8. Doan, 21. Jovanovski, 33. M. Tjärnqvist, 41. Perrault, 47. Doan - 5. Cheechoo, 19. J. Thornton, 40. C. Brown. Anaheim - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0), 5. S. Niedermayer, 30. Marchant, 34. Getzlaf, 49. Bertuzzi - 4. Hagman, 40. L. Eriksson.