Štúdia s názvom 2007 European Total Rewards Survey zistila, že viac prostriedkov do vzdelávania chce vložiť 46 percent z dvoch stoviek medzinárodných spoločností.
Väčšina respondentov sa zhodla na vyšších investíciách do programov rozvoja kariéry manažérov. Riaditeľ spoločnosti Mercer Paul O’Malley komentoval výsledky štúdie takto: „Spoločnosti v západnej Európe sa usilujú o zvýšenie výberu v oblasti odmien, aby sa tak odlíšili od konkurencie. Väčšie investície do vzdelávania a rozvoja kariéry sú jednou z taktík v rámci stratégií riadenia talentov a mali by pomôcť k zvýšeniu angažovanosti a spokojnosti zamestnancov.“
Výskumníci sa ďalej pýtali firiem, akým najdôležitejším výzvam budú tento rok čeliť. Na prvej priečke sa umiestnilo udržanie výkonných zamestnancov (85 percent). Nasledovalo upútanie správnych talentov (80 percent) a väčšie zaangažovanie zamestnancov (62 percent).
Len 18 percent respondentov si myslí, že ich stratégia odmien dobre zabezpečuje spokojnosť zamestnancov.
Autor: Zdroj: Personnel Today, Infoservis.insite.cz