Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Australian Open: Hantuchová - Kingová

Žreb medzinárodných majstrovstiev Austrálie pridelil slovenským tenistkám prijateľné súperky. Hantuchová hrás Američankou Kingovou, Cibulková s Taliankou Pennettovou.

MELBOURNE. Hantuchová (nasad. č. 9) neprehrala 1. kolo na Australian Open už 7 rokov, naposledy pri debute 2001, keď v 2. sete viedla s Kurnikovovou 4:1.

Kingovú nepozná

Odvtedy má bilanciu 15:7 a najďalej sa dostala do štvrťfinále 2003, keď bola svetovou päťkou. Prehrala s V. Williamsovou 4:6, 3:6. O Kingovej povedala: „Súperku nepoznám. Aj keď mi v Sydney žreb nežičil, som rada, že som hrala dva ťažké zápasy v príprave. Deň pred duelom so Safinovou som brala lieky.“

Slovenka hrá v Melbourne rada. „Trochu si zvykám na modrú farbu namiesto zelenej, ale povrch je v poriadku. Nemám konkrétne ciele, budem spokojná, keď odovzdám, čo je v mojich silách,“ povedala.

Iba 18-ročná Kingová je 108. v rebríčku. Na Australian Open má bilanciu 0:1. Keby Daniela vyhrala, hrá s víťazkou duelu Fernandezová - Cornetová.

Debut Cibulkovej

Cibulková (49.) debutuje v Melbourne, ale s Pennettovou (39.) už hrala, vlani v Bad Gastei­ne na antuke zvíťazila 7:5, 4:6. 6:1, Keby úspech zopakovala, v 2. kole by ju čakala asi nasadená Razzanová (30.).

Pennettová má zo všetkých grandslamových turnajov naj­slabší práve austrálsky - 2:5. Iba roku 2006 bola v 3. kole. Figurovala však už na 16. mieste na svete a bude nebezpečná.

„Je dobré, že som už nad ňou v minulosti vyhrala a môžem si veriť. Konkrétny cieľ nemám a tajné sny sa neprezrádzajú, ale na konci tejto sezóny by som chcela skončiť v tridsiatke a ak sa to podarí do júna, pozývam na pivo.“

Gajdošová proti Serene

Slovenka Gajdošová, ktorá prvý raz reprezentuje Austráliu, tak ako Ruska Rodio­novová, vyfasovala na 1. kolo obhajkyňu Serenu Williamsovú.

Žreb – zaujímavé dvojice

Zo zaujímavých dvojíc 1. kola - muži: Djokovič (3) - Becker, Johansson - Baghdatis (15), Kiefer - Ferrero (22), Štěpánek (30) - Spadea, Clement - Schuttler (bývalí finalisti). Ženy: Gajdošová - S. Williamsová (7), Kuznecovová (2) - Dechyová, Ivanovičová (4) - Cirsteaová.