Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Ružomberčanky vyhrali

Basketbalistky Ružomberka zvíťazili v prvom šestnásťfinálovom dueli Európskeho pohára FIBA 2007/2008 na palubovke maďarského Szeviép Szeged 76:65 (36:32) a potvrdili tak úlohu favorita stretnutia.

SZEGED. Zverenkyne trénera Stanislava Onušku si vďaka tomuto triumfu vytvorili výhodnú pozíciu pred domácou odvetou, ktorá je na programe na budúci týždeň v stredu 16. januára o 17.00 h v ich hale Koniareň. V prípade postupu medzi najlepších šestnásť klubov narazí Ružomberok na lepšieho z dvojice Elitzur Achva Ramla, Besiktas Cola Turka.

Ružomberčanky viedli na začiatku 6:0 i 10:3, no prestala sa im dariť streľba a prvú štvrtinu prehrali 14:20. V druhej desaťminútovke zapli na vyššie obrátky, postupne znižovali náskok súpera a v 16. min. vyrovnala striedajúca Novocká trojkou na 26:26. Tri sekundy pred koncom prvého polčasu upravila Lukačovičová už na 36:32 pre hosťujúce hráčky. V druhej polovici Ružomberčanky lepšie bránili, úspešnejšie doskakovali, vytvorili si prevahu, čo v konečnom dôsledku rozhodlo.

„Nebol to vôbec ľahký zápas. Ako som hovoril už predtým, Szeged je naozaj kvalitný súper. Využil som všetkých desať hráčok s cieľom vyšťaviť súpera. Využili sme našu najsilnejšiu zbraň - doskakovanie a dokázali sme, že sme výborne kondične pripravení,“ povedal tréner S. Onuška.

Fakty stretnutia

Szeged - Ružomberok 65:76 (32:36). Najviac bodov Szegedu: Szlimaková 13, Tomovová 12. Zostava a body Ružomberka: L. Wilsonová 16, Podešvová 16, Palušná 18, Kupčíková 6, Krumbergová 9 (Lukačovičová 8, Chabadová , Novocká 3, Černáková , Felixová), TH: 14/12 - 13/7, fauly: 16 - 14, trojky: 7 - 1, rozhodovali: Dolínek (ČR) a Vukanovičová (Srb.), 500 divákov.