Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky
MLADÍ HOKEJISTI SLOVENSKA ZVÍŤAZILI NA MS V ČESKU NAD ŠVAJČIARSKOM 5:2

Hokejová dvadsiatka zachránená

Slováci urobili víťazstvom nad Švajčiarskom dôležitý krok na záchranu, pomohol im aj Kazachstan.

Radosť slovenských hráčov po prvom góle Mareka Slováka (č. 9) v sieti Švajčiarska.Radosť slovenských hráčov po prvom góle Mareka Slováka (č. 9) v sieti Švajčiarska. (Zdroj: ČTK)

LIBEREC. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v skupine o udržanie vo včerajšom stretnutí na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Liberci nad Švajčiarskom 5:2. Bol to ďalší dôležitý krok na záchranu. Definitívu dalo víťazstvo Kazachstanu nad Dánskom 6:3.

Ďalší zápas čaká Slovákov dnes o 20.00 opäť v Liberci s Kazachstanom.

O prvý gól tímu trénera Štefana Mikeša sa postaral v 6. min. Marek Slovák, v druhej dvadsaťminútovke zvýšili náskok Dalimír Jančovič (32. min.) a Tomáš Marcinko (40. min.). Švajčiari sa v tretej tretine osmelili, znížili na rozdiel gólu, power play im však nevyšla a Čaládi a Juraj Mikuš definitívne rozhodli o slovenskom víťazstve.

„Trpezlivo sme čakali na naše príležitosti. Dôležitý gól bol na 3:0 tesne pred koncom druhej tretiny, ale vedeli sme, že ešte nemáme vyhrané. Švajčiari boli pod tlakom, tento zápas museli vyhrať a všetko stavili na jednu kartu. Začali nás oveľa viac napádať, dobre korčuľovali,“ hodnotil tréner Slovenska Štefan Mikeš. „Potom sme pochopili, že musíme hrať s chladnou hlavou a pridali sme ešte dva góly. Nervy v zápase zohrali svoju úlohu, patrí to však k podobným duelom. Do histórie sa však bude počítať naše víťazstvo. Vyhrali sme ako kolektív.“

Fakty MS

Slovensko - Švajčiarsko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2), 6. M. Slovák (Skokan, Čaládi), 32. D. Jančovič (Češík), 40. T. Marcinko (Lušňák, Roháč), 59. Čaládi (T. Marcinko, Skokan), 60. J. Mikuš (Skokan, Beňa) - 41. Froidevaux (Weber, Jacquemet), 47. A. Lemm (Froidevaux) Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Ronn (obaja Fín.) - Carlman (Švéd.), Jobson (Kan.), 564 divákov.

Zostava SR 20: J. Hudáček - Biro, Ďaloga, Beňa, Bališ, J. Mikuš, Michal Kozák, Krajčík, Zúkal - Roháč, T. Marcinko, Lušňák - M. Slovák, Skokan, Čaládi - Šinkovič, Češík, D. Jančovič - Suja, O. Ďuriš, M. Jurík.

Kazachstan - Dánsko 6:3 (1:0, 2:2, 3:1), 9. Gasnikov, 35. Vorobjov, 39., 53., 60. a 60. Rymarev - 23. a 39. Eller, 44. Hardt.

Skupina o záchranu

1. Kazachstan220009:46
2. Slovensko220009:56
3. Dánsko200026:100
4. Švajčiarsko200023:80
(vysvetlivky: poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, víťazstvá v riadnom hracom čase/3 b, víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch/2 b, prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch/1 b, prehry/0 b, skóre, body).

Ďalšie výsledky – štvrťfinále: Kanada - Fínsko 4:2 (0:1, 1:0, 3:1), 28. Tavares, 43. Stamkos, 51. Marchand, 60. Legein - 8. Puustinen, 46. Juutilainen.

Rusko - Česko 4:1 (0:0, 3:1, 1:0), 28. Seleznev, 36. Tichonov, 37. Filatov, 51. Koroľov - 38. Meidl.