ody, aby lacnejšiu firmu vylúčila. Keby sa však napokon priklonila k nižšej cene, mám návrh, čo s ušetrenými 300 miliónmi.
Rozhlasová rada už schválila rozpočet rozhlasu, ktorý ráta s odchodom Devína z krátkych vĺn. Ročne by sa ušetrilo 20 miliónov. Ak dobre rátam, 300 miliónov by vykrylo šírenie signálu Devína na 15 rokov. A čo vášnivo diskutovaný orchester? Jeho rozpočet bol 20 miliónov, plánovaným prechodom hráčov na polovičné úväzky sa ušetrí 7 miliónov. Orchester nebude zarábať, čím príde rozhlas o 4 milióny ročne, ale zisk sú stále 3 milióny.
Ministerstvo môže revíziou jediného rozhodnutia vykrývať rozhlasu stratu sto rokov. Minister odkázal riaditeľke rozhlasu, aby zvážila zotrvanie vo funkcii, ak nedokáže viesť inštitúciu bez zvaľovania zodpovednosti na vládu. Zváži aj on svoju zodpovednosť?