Bayern je jesenným majstrom

Bavori mali problémyv útoku. V posledných dvoch ligových zápasoch ani raz neskórovali.

V Berlíne sa nepresadil ani francúzsky legionár Franck Ribery a Bayern Mníchov s Herthou iba remizoval 0:0. Napriek tomu prezimuje na čele tabuľky bundesligy.V Berlíne sa nepresadil ani francúzsky legionár Franck Ribery a Bayern Mníchov s Herthou iba remizoval 0:0. Napriek tomu prezimuje na čele tabuľky bundesligy. (Zdroj: REUTERS)

MNÍCHOV. Aj napriek tomu, že v lige neskóroval už 248 minút, titul jesenného majstra v bundeslige patrí Bayernu Mníchov.

Rozhodlo o tom víkendové 17. kolo, v ktorom stačila na zisk tohto primátu zverencom trénera Hitzfelda remíza 0:0 z pôdy Herthy Berlín.

Druhý Werder Brémy rozstrieľal Leverkusen 5:2 a len pre horšie skóre bude zimovať na druhej priečke. Majster zo Stuttgartu ukončil jeseň až ôsmy.

Kahn s vysokou pokutou

V sobotu v Berlíne chýbal trénerovi Hitzfeldovi kapitán Oliver Kahn. Brankár Mníchovčanov kritizoval v pondelok viacerých spoluhráčov, nezúčastnil sa na vianočnom večierku a urazil kouča. Hitzfeld ho preto vyradil z nominácie na zápas a naparil mu pokutu 25-tisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Pochopil to a ospravedlnil sa. Celú záležitosť považujem za uzavretú,“ komentoval na internetových stránkach klubu Hitzfeld.

Proti Herthe ho teda zastúpil náhradník Rensing a udržal si čisté konto. Problémy však majú Bavori v útoku. V posledných dvoch dueloch neskórovali a oba remizovali 0:0.

„Hrali sme celkom dobre, splnili sme náš prvý cieľ, dúfam, že chvíľu budeme mať pokoj,“ snažil sa obhájiť svoj tím Hitzfeld. V posledných šiestich jesenných dueloch však Bayern vyhral v lige iba dvakrát.

Prvou posilou Breno

Mníchovčania sa aj napriek zimovaniu na čele tabuľky chystajú masívne posilniť.

Vedenie už predstavilo prvého nového hráča. Za 18 miliónov eur prichádza zo Sao Paula 18-ročný brazílsky obranca Breno.

„Je budúcou megahviezdou,“ povedal o ňom krajan a dlhoročný hráč Bavorov Giovanne Elber. Bayern o jeho služby súperil s Realom Madrid, AC Miláno, Juventusom i Fiorentinou. „Chcem hrať za veľké mužstvo,“ povedal kapitán Olympijského výberu Brazílie.

SkryťVypnúť reklamu

„Na svoj vek je výnimočný. Dáva nám veľké šance teraz i v budúcnosti,“ pochvaľne sa o ňom vyjadril o prezident Bayer­nu Karl-Heinz Rumenigge. Mladý talent podpísal kontrakt na štyri a pol roka.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 546
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 240
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 995
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 048
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 939
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 824
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 447
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu