BRATISLAVA. Keďže sa AC Miláno predstaví od tohto piatka na MS klubov v Japonsku, zápasy 6. kola Dskupiny Ligy majstrov sa predohrajú dnes.
Taliansky obhajca trofeje má už postup do jarného osemfinále istý. Na druhé miesto si robí zálusk jeden z dvojice Celtic Glasgow – Šachťor Doneck.
Škóti potrebujú na definitívu priviezť z Milána aspoň bod. Ak vyjdú naprázdno a ukrajinský tím získa všetky tri body proti Benfice Lisabon, postúpi on.
Celtic na talianskej pôde ešte nikdy nevyhral, no v prvom vzájomnom súboji zdolal doma favorita 2:1. „Chceme vyhrať tento zápas i celú skupinu,“ zdôraznil milánsky kouč Carlo Ancelotti.
V Donecku má ešte motiváciu aj posledná Benfica. V prípade víťazstva by predstihla Šachťor a kvalifikovala by sa do 3. kola Pohára UEFA. (mb)
6. kolo D-skupiny (20.45 h)
AC Miláno – Celtic Glasgow, rozhoduje Nór Övrebö. Šachťor Doneck – Benfica Lisabon, rozhoduje GrékVassaras.
1. AC Miláno | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:5 | 10 |
2. Celtic | 5 | 3 | 2 | 5:5 | 9 | |
3. Doneck | 5 | 2 | 3 | 5:9 | 6 | |
4. Benfica | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:5 | 4 |