Ide o výskum novín. Trvá mesiac. Našou úlohou je čítať denníky a zaraďovať jednotlivé články do tematických tabuliek. To by som zvládla, ba dokonca verím, že to môže byť aj poučné. Kameň úrazu však nastáva pri snahe splniť ďalší bod podmienok výskumu. A síce dokumentovať každý jeden zápis v tabuľke výstrižkom daného článku z novín.
Okrem týchto záležitostí mám ešte v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov takmer všetky skúšky, preto som vo výraznom strese. A tak nastala u nás pamätná chvíľa a moja maminka mi dnes po 13 rokoch štúdia prvýkrát pomáhala s domácou úlohou. Ona strihala, ja som lepila.
Po vzhliadnutí tohto úkazu sa k nám chcela pridať aj trojročná sestra s komentárom, že aj ona si chce vystrihovať aj lepiť. No a vysvetlite malému decku, že s tým musí počkať až do vysokej školy.
Autor: Soňa Hrúziková