Prešovčania spať nemusia, darí sa im

Hádzanári Tatrana Prešov zvládajú aj bláznivé kombinácie. Za dva dni dokázali remizovať v Lige majstrov v Bregenzi a po 1200 km dlhej ceste autobusom zdolať Frýdek-Místek v českej lige takmer v identickej zostave.

Jedna kávička, hodinka oddych a poďho do ďalšieho súpera. Tak vyzeral víkend hádzanárov Tatrana Prešov. V piatok večer v rakúskom Bregenzi v 5. kole Ligy majstrov vydrel slovenský majster mimoriadne dôležitý bod po remíze 30:30, v sobotu popoludní rozstrieľal český Frýdek-Místek 35:26. Tatran hral takmer v rovnakej zostave ako necelých 24 hodín predtým v Rakúsku.

„Domov sme sa vrátili o pol tretej popoludní, o šiestej sme už hrali proti Frýdku. Vyzerá to ako vražedná kombinácia, ale dá sa to zvládnuť. Po posled­ných výsledkoch sme vo veľkej pohode,“ prezradil nám včera predpoludním už vyspatý krídelník Rado Kozlov (na snímke SITA). Michalovský rodák bol s desiatimi gólmi v Bregenzi najlepším strelcom Tatrana a podľa športového riaditeľa Tatrana Mariána Magdoška hráčom, ktorý si za piatkový výkon zaslúži absolutórium.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Základná časť v suchu

Prešov má čo sláviť. Dve kolá pred koncom základnej časti je už istý víťaz slovenskej extraligy, darí sa mu v českej lige a v piatok si v Bregenzi remízou udržal nádej na účasť v jarnom PVP.

V D-skupine Ligy majstrov síce zostal posledný, no ak Bregenz počas nadchádzajúceho víkendu v Dánsku s Gudme nezaboduje, môže Tatran v sobotu s lídrom skupiny, španielskym Portland San Antonio v domácej rozlúčke i prehrať. Aj tak postúpi z tretieho miesta do 4. kola Pohára víťazov pohárov. Vďaka lepším vzájomným zápasom, keďže doma Prešovčania zdolali Rakúšanov 31:26.

Odpozerali dánsky recept

„Najradšej by sme proti Španielom uhrali v sobotu bod, aby bol pokoj. Všetci však dúfame, že predsa len postúpime my. Dáni sú podľa mňa lepší ako San Antonio, mali by v odvete Bregenz zdolať,“ vraví Kozlov. Dodnes nechápe, ako mohlo Gudme v Bregenzi prehrať. „U nás doma lietali hore-dolu, v Rakúsku hrali ako vymenení. Ani po góle nešli do rýchleho protiútoku.“

SkryťVypnúť reklamu

Ten v súčasnosti zdobí aj hru Tatrana. Vďaka nemu viedli Prešovčania v Bregenzi po polčase 19:14. „Hrali sme v Rakúsku takisto ako Dáni u nás. Tvrdá obrana a rýchle kontry. Že z toho bola napokon dráma, za to môže dobrý vstup Bregenzu do druhého polčasu. Boli to nervy, ale to už k hádzanej patrí. Hlavne, že to dobre dopadlo,“ vydýchol si Kozlov.

Šikovný krídelník sníva, že sa Tatran v niektorom z európskych pohárov raz dostane medzi najlepších. „Aby názov klubu konečne zarezonoval. V Lige majstrov to tak rýchlo nebude. Chce to ešte veľa času, aby sme boli schopní dostať sa tak vysoko. V ostatných pohároch by to však ísť mohlo.“

Liga majstrov

D-skupina - 5. kolo: Bregenz - Tatran Prešov 30:30 (14:19), najviac gólov za Bregenz: Hojč 7, Schlinger 6 - Kozlov 10, Tumidalský 6, 1800 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

1. Portland532168:1418
2. Gudme5221163:1526
3. Bregenz5113143:1583
4. Prešov5113153:1763
Zostávajúci program - sobota 24. novembra o 17.30 h: Prešov - Portland San Antonio (Šp.), nedeľa o 15.50 h: GOG Gudme (Dán.) - A1 Bregenz.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 589
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 871
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu