NEW YORK. Staré príslovie hovorí, že ak človek uspeje v New Yorku, presadí sa všade. Dnes sa však zdá, že snom ľudí bažiacich po úspechu a sláve je vlastná stránka so životopisom v internetovej encyklopédii Wikipédia.
Dôležitý je pritom aj fakt, že na rozdiel od populárnych internetových stránok MySpace a Facebook prevádzkovatelia Wikipédie nedovoľujú užívateľom vytvárať si vlastné profily. Toto nové potvrdenie úspešnej kariéry si totiž musí človek zaslúžiť.
“Ide o akúsi poctu,“ hovorí štyridsaťsedemročný americký novinár Howard Altman. „Na bejzbale mi priateľ povedal, že som prvý jeho známy, ktorý je vo Wikipédii. Je to super pocit,“ dodáva.
To, že sa pred niekoľkými dňami dostal do Wikipédie, teší aj sedemdesiatdvaročného hudobníka Steva Knighta.“Cením si to, že ma považujú za dôležitého človeka. Je to vzrušujúce,“ hovorí Knight.
“Ak je niekto slávny alebo dôležitý vo svojom odbore, skončí vo Wikipédii,“ hovorí jej zakladateľ Jim Wales.
(čtk)
Žena získala v osemdesiatke právnický diplom
SAN JOSÉ. Medzi študentmi, ktorí nedávno slávnostne preberali na univerzite v kostarickej metropoli San José diplom doktora práv, bola tiež absolventka Elena Nascimentová. Od svojich kolegov sa však významne líšila, pretože dátum narodenia na jej rodnom liste prezrádzal, že na svet prišla už pred 88 rokmi.
“Ukončiť štúdium, to bol veľký dlh, ktorý som mala sama voči sebe a ktorého som sa chcela zbaviť. Splniť ciele ktoré sme si vytýčili, na to nie je nikdy neskoro,“ zverila sa čerstvá právnička miestnemu denníku.