Kedy sa stala geografia tvojím koníčkom?
"Výraznejšie ma začala zaujímať v prvom ročníku gymnázia, keď ma môj profesor presvedčil, aby som sa dala na olympiádu. Neľutujem."
Čo si získala účasťou na olympiáde?
"Naučila som sa pracovať s rôznymi zdrojmi, získavať informácie, vytvoriť si názor, položiť ho na papier. Obhájiť svoj názor pred oponentom, odpovedať na otázky, reagovať na otázky z pléna. "
Z ktorej krajiny si mala najsilnejších súperov?
"Boli to Poliaci, o tých je známe, že sú nadupaní vedomosťami."
Ty si súťažila v najťažšej kategórii D, voľná téma a zvolila si tému Gabčíkovo. O čo v nej išlo?
"Mala názov Vodné dielo Gabčíkovo a jeho vplyv na okolie z hľadiska humánnej geografie, na ktorú sa podľa mňa zabúda."
Ako tá práca vznikala?
"Rozdelila som si ju na dve časti, na knižničný prieskum, v ktorom som získavala informácie o geografii pri vodnom diele, potom som robila rozhovory s ľuďmi, ktorí pracovali na vodnom diele, dotkla som sa aj jeho medzinárodného sporu. Komunikovala som so starostami okolitých obcí."
Prečo si si vybrala práve Vodné dielo Gabčíkovo?
"Moji starí rodičia tam majú dlhé roky chatu, chodila som tam ako dieťa, videla som jeho vplyv na prírodu, infraštruktúru. Nechcela som písať o ekologických vplyvoch, ktoré už boli spracované."
K čomu si sa dopracovala?
"Zisťovala som, ako sa žije v tých troch obciach, ktoré sú zakliesnené na umelom ostrove medzi starým korytom a novým kanálom. Ide o Dobrohošť, Bodíky a Vojku nad Dunajom. Hovorí sa o nich pomerne málo. Bodíky napríklad pomaly vymierajú. Tým, že som mala k téme aj osobný vzťah, tak sa mi dobre písala."
Chceš sa zapojiť do olympiády aj tento rok?
"Rozhodne, je to výzva a motivácia." (or)