Jej tvár je vďaka Mušaráfovým problémom s udržaním si moci opäť na stránkach novín. Rovnako ako v roku 1988, keď sa stala prvou ženou na čele vlády v histórii tejto moslimskej krajiny.
Vtedy bola symbolom zmeny a magazín People ju zaradil medzi päťdesiat najkrajších ľudí sveta.
Po 19 rokoch vyzerá tvár Bénazír Bhuttovej viditeľne strhanejšie. Jej meno je pre mnohých synonymom korupcie a politickej neschopnosti.
Viac než desiatka obvinení zo sprenevery peňazí jej už deväť rokov bráni návratu do rodnej krajiny. Jej manžela Asifa Zardariho, ktorý je podľa novinárov zodpovedný za politický pád Bhuttovej, prepustili z väznice len pred tromi rokmi.
Život s tromi deťmi v Dubaji ju zmenil. Politika pripravila o život jej otca, ktorého po zvrhnutí v roku 1979 popravil generál Zia. Jedného z jej bratov zastrelili, druhého našli mŕtveho v Paríži.
Žena, ktorá vyštudovala v Harvarde a Oxforde, má z diktátorov fóbiu. Jeden ju pripravil o otca, ďalší odsúdil na život v exile. Aj keď sa naďalej stretávala s politickými lídrami po celom svete, prednášala na univerzitách a riadila svoju stranu v Londýne, na dianie v Pakistane nemala takmer žiaden vplyv.
Až doteraz. Mušaráf ju po ôsmich rokoch vlády potrebuje. Aj keď jej ešte donedávna nevedel prísť na meno. Bhuttová sa tak môže tretíkrát stať premiérkou Pakistanu.
Dvakrát sa do kresla predsedu vlády dostala demokratickými voľbami a vykopli ju odtiaľ „pučisti“. Aby sa tam dostala do tretice, chce sa tentoraz s jedným z nich dohodnúť.
Pre mnohých jej stúpencov je to sklamanie. Ako raz povedala, „v politike nie sú žiadni trvalí nepriatelia či priatelia. Iba trvalé záujmy“.
„Týmto u mňa stratila dôveryhodnosť,“ zveril sa exminister jej vlády Iftikhar Gilani magazínu Time.