Veď aj jeho éra v Bielom dome si vyslúžila vlastnú prezývku: roviánska.
Iba pätnásť krokov od Bushovej pracovne, Rove mal na prezidenta naozaj bezprecedentný vplyv.
Bol jedným z posledných významných partnerov, ktorí sa z Washingtonu ešte neodsťahovali. Rove teraz opúšťa potápajúci sa titanik, ktorý sám stvoril.
„Čoskoro sa za tebou poberiem,“ povedal mu pri lúčení jeho dobrý priateľ Bush. Jemu ešte v Bielom dome zostáva 17 mesiacov.
Rova oponenti republikánov častovali prezývkami, medzi ktorými sa neraz vyskytlo aj substantívum „diabol“. Známy bol svojimi nie príliš kóšer trikmi, ktorými rozhodujúcou mierou prispel k republikánskym víťazstvám. Aj keď v posledných vlaňajších kongresových voľbách už jeho zázračná formulka nefungovala.
Za to v roku 1970 sa mu ako 19-ročnému uchu podarilo zákulisným trikom rozbiť míting demokrata Alana Nixona. V roku 1994 vraj stál za šírením fámy o demokratickej guvernérke Texasu Ann Richardsovej, že je lesbička. Víťazne z tých volieb vyšiel Goerge Bush.
Najnovšie jeho meno figurovalo v škandále vyzradenia mena agentky CIA Valerie Plamovej, ktorej manžel kritizoval Busha za jeho obhajobu vojny v Iraku.
Jeho triky boli účinné, no pri politických návrhoch sa mu príliš nedarilo. Nepodarilo samu presadiť kľučové vízie - privatizáciu sociálnej poisťovne či imigračnú reformu. Po Bushovom až zázračnom víťazstve v roku 2004 mu prezident načúval ešte viac. A potápal sa stále hlbšie.
Karl Rove do Bieleho domu prišiel hrdo ako marketingový génius. Odchádza so sklonenou hlavou, z vlády, ktorej neverí svet ani Amerika.