Má tri kilá, pár vlasov a asi 50 centimetrov. Také malé škvŕňa a už sú ho plné noviny. Nicolas Topolánek, syn českého premiéra, zaplnil včera stránky českých denníkov, aj tých mienkotvorných.
V lete (počas uhorky) sa niekedy stáva, že sa novinári potešia aj „udalosti“, akou je aj narodenie malého Topolánka. Dá sa napríklad využiť fotografia. Jeho mamu v pôrodnici trošku napudrovali, použili lesk na pery a snímka obstojí aj na titulke, keďže sa nedeje nič „dôležitejšie“.
Nič, čo by mohlo byť dôležitejšie ako narodenie nemanželského syna podpredsedníčky českého parlamentu Lucie Talmanovej a jej milenca Mirka Topolánka.
V Lidových novinách aj v MF Dnes sme sa včera na prvých dvoch stranách mohli dočítať, že malý Nicolas dostal grécke meno, ktoré znamená „víťazný národ“ a vo Francúzsku je to najobľúbenejšie mužské meno (veď ho nosí aj prezident).
Premiér sa tiež s pohárom šampanského v ruke novinárom zdôveril, že na jeho najmladšieho syna čaká dres českého futbalistu Ujfalušiho, len čo sa postaví na nohy. Seba označil za starého vola, ktorý bude manželke splácať hypotéku a naďalej ju prehovárať, aby sa s ním predsa len rozviedla. Topolánek v tom nie je sám. Aj rozvod bývalého premiéra je zjavne šťavnatý kúsok. Na Jiřím Paroubkovi si seriózne noviny, ako sa sami nazývajú, zgustli dosýta. Ktorý premiér opustil manželku menej bolestne? Ktorá milenka je krajšia? A čo s Paroubkovým bruchom? Zdá sa vám sexi? Áno, noviny sa dajú naplniť všeličím. Aj tie seriózne. Je predsa dôležité vedieť, čo si myslia poslanci o tom, že Nicolasova mama nepôjde na materskú, ale rovno medzi nich. Musí predsa myslieť na synovu budúcnosť a presadzovať reformy.