Medzi prvých zahraničných záujemcov o automaty s týmto systémom, čo obidve firmy spolu vyvinuli, patrí Poľsko a Slovensko. Informoval o tom v pondelok denník Czech Business Weekly.
„Rokujeme s medzinárodným pivovarom SABMiller o začatí predaja piva prostredníctvom našich predajných automatov v Poľsku a na Slovensku,“ povedal denníku projektový manažér JVM Computers David Beneš. Podľa plánu firma ešte do konca leta pošle do Poľska dva automaty, ktoré budú testovať tamojší záujem. Na Slovensku sa zatiaľ rokovania neskončili. SABMiller v Česku vlastní Plzenský Prazdroj. Ten začal testovať predajné automaty na pivo v marci a Prahe ich už inštaloval 32.
Automaty zvyčajne predávajú šesť značiek pivovaru vrátane Pilsner Urquell, Gambrinus a nealkoholického piva Radegast Birell.