BRATISLAVA. V budúcich prezidentských voľbách postaví SNS s najväčšou pravdepodobnosťou vlastného kandidáta, tvrdí jej šéf Ján Slota. Na otázku, prečo nemá Ivan Gašparovič naďalej podporu SNS, Slota uviedol, že nechce Gašparovičovu prácu hodnotiť.
„Poviem len, že pred voľbami sú zrazu všetci pomaly väčšími vlastencami než SNS, vykrádajú náš program,“ povedal.
Gašparoviča ako presedu mimoparlamentného HZD tesne pred voľbami podporil aj Smer. Ficova strana sa však k nasledujúcim voľbám ešte nevyjadrila.
HZDS má naopak od začiatku s Gašparovičom problémy. Súčasný prezident by tak mohol zostať pred voľbami len s podporou Smeru.
Opozícia sa naopak dohodla, že neurobí podobnú chybu ako pred poslednými voľbami. Vraj postaví spoločného kandidáta. Rokovania o ňom sa začnú na jeseň.
Autor: r