MARACAIBO. Brazílski futbalisti sa stali prvými finalistami 42. ročníka majstrovstiev Južnej Ameriky - Copa América. Obhajcovia titulu zdolali Uruguaj až v jedenástkovom rozstrele, keď po riadnom hracom čase svietil na ukazovateli nerozhodný stav 2:2. Predĺženie sa na turnaji nehrá, v záverečnej lotérii pokutových kopov rozhodol Gilberto. Brazílčania vyhrali penaltový rozstrel 5:4. Kanárici sa vo finále stretnú s víťazom nočného semifinále medzi Mexikom a Argentínou.
Brazílčania boli na pokraji vypadnutia. Síce dvakrát viedli, Uruguaj však zakaždým dokázal zrovnať skóre. V penaltovom rozstrele mal postup vo vlastných rukách. V šiestej sérii však Pablo Garcia nemal pevné nervy a netrafil. Naopak, Gilberto sa nezmýlil a následne brazílsky gólman Doni zlikvidoval pokus Diega Lugana.
Brazílčania oslavami postupu vyprovokovali Uruguajcov a na trávniku sa po zápase spustila hromadná šarvátka. Tréner porazených Oscar Tabárez sa po nej rozhodol nekomunikovať s médiami a na pozápasovú tlačovú besedu ani nešiel.
Fakty Copa América
Semifinále: Brazília - Uruguaj 2:2 (2:1), na pokutové kopy 5:4, góly: 14. Maicon, 45. Baptista - 45. Forlán, 70. Abreu, 42 000 divákov.