BRATISLAVA. Napätie pred nedeľňajšou Veľkou cenou Británie formuly 1 v Silverstone zvýšila špionážna atmosféra okolo mechanika Nigela Stepneyho vo Ferrari, ktorá bola previazaná na McLaren - dvoch odvekých rivalov a aj teraz najlepšie tímy v seriáli majstrovstiev sveta.
Stajňa Ferrari už dávnejšie zažalovala Stepneyho zo sabotáže, keď pred májovou VC Monaka údajne nasypal biely prášok do otvoru na tankovanie. Teraz zistili v tíme únik technických informácií, ktoré mal Stepney odovzdať šéfdizajnérovi v McLarene Mikovi Coughlanovi. Obaja sa poznali zo spolupráce v roku 1990 v tíme Benetton, neskoršie boli aj vo Ferrari.
V McLarene už Coughlana prepustili a vo vyhlásení ubezpečili konkurenciu, že nikdy nemali úžitok z nových myšlienok iných tímov. „Situácia je veľmi vážna. Vieme, že veľa našich informácií dostal špičkový inžinier v McLarene. Toto nie sú len dohady či špekulácie,“ píše sa vo vyhlásení Ferrari.
Šéf formuly 1 Bernie Ecclestone ubezpečil jazdcov tímu McLaren Lewisa Hamiltona aj Fernanda Alonsa, že pre špionážnu aféru o doterajšie body neprídu. Britský nováčik v F1 vedie so 64 bodmi a ani v domácich pretekoch nechce chýbať na stupni víťazov. (on)
Priebežné poradie jazdcov (8 zo 17 pretekov): 1. Hamilton 64 bodov, 2. Alonso 50, 3. Massa 47, 4. Räikkonen 42, 5. Heidfeld 30, 6. Kubica 17. Pohár konštruktérov: 1. McLaren-Mercedes 114 b., 2. Ferrari 89, 3. BMW-Sauber 48.