Záhada melbournských kúpeľov

Strieborná medailistkaz aténskej olympiády na 100 m prsiaBrooke Hansonová od nedeľnej príhody stále nemôže trénovať. Hovorí sa i o možnom konci jej úspešnej kariéry.

Takto sa Brooke Hansonová tešila vlani v Šanghaji z titulu majsterky sveta v krátkom bazéne na 100 metrov polohové preteky, kde porazila aj Martinu Moravcovú (skončila tretia).Takto sa Brooke Hansonová tešila vlani v Šanghaji z titulu majsterky sveta v krátkom bazéne na 100 metrov polohové preteky, kde porazila aj Martinu Moravcovú (skončila tretia). (Zdroj: SITA/AP)

MELBOURNE, BRATISLAVA. Nikto netuší, čo sa vlastne stalo. Isté je len to, že 29–ročná austrálska plavkyňa Brooke Hansonová pri nedeľňajšej prezentácii svojho sponzora Endless Spas v melbournských kúpeľoch odpadla. Lekári v miestnej nemocnici vzápätí konštatovali podozrenie na elektrický šok.

Podala fľašu a odpadla

„Už keď vyliezla z bazéna, celá sa triasla. Stihla ešte podať fľašu s vodou sestre a vzápätí sa bezvládna zvalila na zem,“ citujú austrálske médiá otca Iana Hansona, ktorý je zároveň hovorcom austrálskych plavcov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Pritom pár minút predtým vyzerala úplne v pohode. Rozdávala deťom autogramy, s úsmevom pózovala fotografom.“

Brooke síce z nemocnice prepustili ešte v nedeľu večer, no symptomatické príznaky šoku ju prenasledovali ešte aj včera. „Mysleli sme si, že to rýchlo pominie, no opak je pravdou. Cíti sa vyčerpaná, bolí ju hlava a stále spí. To je vraj po zásahu elektrickým prúdom príznačný jav. A trápia ju neuveriteľné bolesti v pravom ramene. Aj doktori mi potvrdili, že to spôsobil šok. Dnes už môžem povedať, že máme šťastie, že vôbec žije,“ vydýchol si ustarostený otec.

Najstaršia zo štyroch Hansonových detí odpadla priamo pred očami manžela Jareda Clarka, ktorému povedala svoje áno len pred siedmimi týždňami.

Budúca televízna hlásateľka, ako sama tvrdí, spolupracuje s Endless Spas tri roky. Žalobu proti sponzorovi neplánuje. Bola však nútená prerušiť prípravu na austrálsky šam­pionát v krátkom bazéne, ktorý sa koná už v auguste.

SkryťVypnúť reklamu

Aj Jonesová mala kŕče

„Brooke po ničom inom netúži, len znovu skočiť do bazéna. Bolo by skvelé, keby už v pondelok mohla trénovať, ale zatiaľ to tak nevyzerá. Asi to potrvá oveľa dlhšie, ako sme si mysleli.“ Ba médiami už prebleskli i správy, že Hansonová s plávaním skončí.

Teóriu zásahu elektrickým prúdom potvrdzuje i Nadine Jonesová, kolegyňa z plaveckého klubu Nunawading, za ktorý obe plávajú. Bola vo vode pár minút pred ňou a keď vyliezla, tiež jej prišlo zle. Sťažovala sa na to isté, čo Brooke – silné kŕče v ramene. Na rozdiel od Hansonovej už trénuje, no prvé tréningy radšej ramená nepoužívala. Len nohy.

Záhadou zostáva, čo sa vlastne stalo, pretože inšpektori z firmy Energy Safe, ktorí celý incident prešetrovali, nič nenašli.

SkryťVypnúť reklamu

„Žiadny náznak toho, že by sa do bazénu dostal elektrický prúd. Máme už jednu teóriu, no zatiaľ si ju necháme pre seba. Je to len teória,“ tvrdí David Guthrie–Jones, zástupca spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 611
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 363
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 723
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 190
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 380
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 809
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 905
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 339
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu