Podľa Hamiltona v McLarene Alonsa neuprednostňujú

Šance sú rovnaké

Jazdec tímu McLaren Mercedes Brit Lewis Hamilton (vstrede).Jazdec tímu McLaren Mercedes Brit Lewis Hamilton (vstrede). (Zdroj: SITA/AP)

Britský nováčik F1 popiera, že v McLarene porušujú pravidlá fair play.

MONTREAL. Nováčik v pretekoch F1 Lewis Hamilton tvrdí, že vedenie stajne McLaren dáva jemu i dvojnásobnému maj­strovi sveta Fernandovi Alonsovi rovnaké šance vyhrať. Pre oboch pilotov vytvára absolútne rovnaké podmienky.

Pred tréningami na Veľkú cenu Kanady v Montreale (ktorá sa skončila po uzávierke tejto strany) 22–ročný britský jazdec reagoval aj na podozrenie, že v minulých pretekoch v Monaku nechal vyhrať tímového kolegu Alonsa.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

McLaren pre to vyšetrovala Medzinárodná automobilová fe­derácia(FIA). Hamilton však vyhlásil, že ho celá aféra prekvapila. „Náš tím rozhodne nikoho neuprednostňuje. Staj­ňa mi poskytla absolútne rovnaké vozidlo ako Fernandovi,“ povedal novinárom Hamilton.

,,Mám tím mechanikov, kto­rí pracujú rovnako skvele ako tí pre Fernanda. Možno ešte lepšie. A všetci tí chlapci chcú vyhrať,“ dodal britský nováčik, ktorý sa zapísal do histórie F1 piatimi umiestneniami na stupňoch víťazov v prvých piatich pretekoch kariéry.

Po štyroch druhých a jednom treťom mieste má 38 bodov a v priebežnom poradí je tesne druhý za Alonsom. Po monackej Veľkej cene britské médiá napísali, že vedenie stajne Hamiltonovi nariadilo, aby neohrozoval Alonsovu prvú pozíciu.

„Keď som mal Fernanda na dosah, povedali mi, aby som nebol sprostý a jazdil pokojne,“ citovali noviny Hamiltona.

SkryťVypnúť reklamu

,,Jazdím formulu prvý rok a na vozidle mám dvojku. Je preto jasné, kto je tímová jednotka,“ povedal na konci mája britský pilot. McLaren však akékoľvek ovplyvňovanie jazdcov odmietol a FIA jeho vysvetlenie prijala. „Pri tom vyšetrovaní úplne zaniklo, akú dobrú prácu sme obaja v Monaku odviedli,“ pripomenul Hamilton viac ako minútový náskok McLarenov pred súpermi.

,,V Monaku bol jednoducho o kúsok lepší Alonso a víťazstvo si zaslúžil. Ja to však cítim tak, že na konci sezóny sa ukáže, kto z nás dvoch jazdil lepšie a urobil menej chýb. A môj čas príde. Mám len dvadsaťdva,“ zakončil Hamilton.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 320
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 855
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 687
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 201
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 651
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 412
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 733
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 569
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu