zili s kamerami do uličiek stovežatej v honbe za dramatickými obrázkami.
CNN tentoraz svoje šéfstvo za Atlantikom nepotešilo. Pri Hrade zívalo zopár unudených policajtov, demonštrantov vypátrali televízne štáby len pred rezidenciou amerického veľvyslanca a na Pohořelci, kde si dali zraz odporcovia radaru. Na oficiálne čísla sa nemuselo čakať na agentúry, ktoré si ich mohli aj zrátať. Keď Air Force One pristával pred deviatou na Ruzyni, Česi sedeli doma pred televízormi. Príchod „nenávideného“ prezidenta si na ČT pozrelo až 424-tisíc divákov.
Priamy prenos si nechalo ujsť asi tridsať skalných, ktorí sa pred jedenástou pri rezidencii na Bubenči pokojne rozlúčili s ťažkoodencami. Za to, že im celý deň robili spoločnosť, im poslušne ukázali svoje občianske preukazy. Až v utorok narátali v uliciach tisícku protestujúcich. Proti päťdesiatke, ktorá prišla podporiť Busha, je to stále výhra, ale anarchisti v nemeckom Rostocku si museli myslieť, že čísla z Prahy sú zlý vtip. To zrejme naštvalo aj aktivistov Greenpeace. Tí naskákali do nafukovacích člnov a na Vltave aspoň transparentom povedali, že ich je viac. Až 72 percent vraj hovorí nie radaru. Agenti, ktorí Busha strážili, však videli na vlastné oči, že český odpor nestál za reč.
Čo za reč stojí, je fakt, že v Prahe rečnil americký prezident, disidenti sedeli v prvých radoch, hovorilo sa o slobode a vonku demonštrovala hŕstka komunistov. Pred 20 rokmi by to bol dobrý vtip.