Divadlá všetkých možných chutí, výstavy, koncerty, pouličné atrakcie a detské programy sľubuje festival Meteorit 2007 v Kolárove. Jeho tretí ročník slávnostne otvorí zajtrajšie večerné predstavenie Sen noci svätojánskej v réžii Róberta Csontosa, ktorý je zároveň organizátorom festivalu.
Už odvčera funguje obrovský divadelný stan a v ňom Rozprávkové mestečko, kde sa počas celého budúceho týždňa budú hrať detské predstavenia. Niekoľkokrát tu vystúpi győrske bábkové divadlo Vaskakas aj Staré divadlo z Nitry.
Opäť sa ráta s divadlami a produkciami hendikepovaných umelcov v programe Odbúrajme bariéry. Predstaví sa maďarská kapela Nevzdám sa s hudobníkmi s Downovým syndrómom, Slovensko bude v tejto sekcii reprezentovať banskobystrické Divadlo z Pasáže, ktoré sa predstaví hrou Amerika podľa Kafku.
V nedeľu večer vystúpi na Slovensku nie neznáme budapeštianske divadlo Hólyagcirkusz Company s hrou Krutí blázni. V súťažnej sekcii sa chystá na vystúpenie nitrianske Divadlo Andreja Bagara s hrou Istvána Tasnádiho Verejný nepriateľ či inscenácia Underground rakúskeho hudobno-pohybového divadla Theater Tanto.
Ďalšie súťažné večery budú patriť poľskému divadlu Teatr A Part, divadlu Romathan z Košíc a ich Rómskemu zákonu a Štúdiu tanca z Banskej Bystrice, ktoré predstaví choreografie Antona Lachkého a Tomáša Nepšinského.
Výnimočný zážitok sľubuje piatkové predstavenie Theatre School De Nieuw z Amsterdamu režiséra Loesa Heggera.
Záverečným, sobotným predstavením bude vystúpenie uznávanej maďarskej tanečnice Andrey Ladányi s názvom Memory Of.
V rámci sprievodných akcií sa diváci môžu stretnúť s maďarským spisovateľom Pálom Ficskum a navštíviť niekoľko koncertov.
Jedným z vrcholov off-programu bude inscenácia Enikő Eszenyi Vo vášni niet strednej cesty.
Súťažný program bude sledovať medzinárodná porota zložená z teatrológov z Nemecka, Poľska, Slovenska a Maďarska.