Kocianova veľká maródka

Kapitána Vitteka potrebujeme aj pre pohodu v mužstve.

Štefan Senecký v akcii pred útočiacim Lukášom Hartigom z Artmedie.Štefan Senecký v akcii pred útočiacim Lukášom Hartigom z Artmedie. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian nominoval na kvalifikačné stretnutie D-skupiny o postup na ME 2008 s Nemeckom v Hamburgu. Hrá sa v stredu 6. júna o 20.30 h v AOL Arene.

Kocian označil situáciu so zranenými za najhoršiu počas pôsobenia pri mužstve. Z rôz­nych dôvodov chýbajú zranení Mintál, Jakubko, Greško, Šinglár, Čech, P. Petráš, Šebo, čím sa najviac oslabila ofenzíva tímu. „Veď som sa aj pozrel hore k nebesiam a spýtal som sa, bože, prečo ma tak trestáš?“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Absolútnym nováčikom je nitriansky brankár Štefan Senecký, v kvalifikácii nehrali ani raz Štrba, Hamšík, Oravec. „Senecký má stabilnú formu, vyskúšame ho.“

SkryťVypnúť reklamu

Z nominovaných je stále otázny aj štart Vitteka, ktorý nehral vo finále Nemeckého pohára. „Napokon som rád, že nehral, môže sa v pokoji doliečovať, hoci si viem predstaviť, že chcel byť pri vrchole sezóny klubu,“ povedal Kocian.

„Robo príde teraz na Slovensko a bude pod dohľadom lekárskeho tímu. Verím, že ho dajú tak do poriadku, aby mohol hrať. Potrebujeme ho pre pohodu v mužstve. Možno sa dostaneme do kolízie s jeho nemeckým zamestnávateľom, ale reprezentácia má prednosť,“ tvrdí Kocian.

V súvislosti s Mintálom dodal, že zákrok naňho bol strašidelný. „Po zákroku Meiru som si najskôr myslel, že ho obranca Stuttgartu zlámal. Povedal som si, to je koniec v reprezentácii, zabudni naňho. Večer som s Marekom telefonoval. Bol smut­ný, ale už sa z toho dostal. Budem rád, keď sa dá do poriadku do začiatku novej sezóny.“

SkryťVypnúť reklamu

Nemecko, ktoré v Bratislave vyhralo 4:1, nastúpi bez Ballacka, Podolského a Schweinsteigera. „Pri kvalite a šírke nemeckej špičkovej základne ľahšie nahradia tých troch, ako my našich,“ povedal Kocian a dodal, že je zvedavý, akým systémom budú Nemci hrať bez konštruktéra Ballacka.

Nominácia SR na zápas s Nemeckom 6. júna v Hamburgu

Brankári: Kamil Čontofalský (Zenit Petrohrad), Štefan Senecký (Nitra), obrancovia: Martin Škrtel (Petrohrad), Maroš Klimpl (Baník Ostrava), Ján Ďurica (Saturn Ramenskoje), Ľubomír Michalík (Leeds United), stredopoliari: Igor Žofčák (Ružomberok), Dušan Švento, Matej Krajčík (Slavia Praha), Zdenko Štrba (Žilina), Marek Sapara (Trondheim), Balázs Borbély (Kaiserslautern/Artmedia), Marek Hamšík (Brescia ), Ivan Hodúr (Liberec), útočníci: Filip Hološko (Manisaspor), Róbert Vittek (Norimberg), Stanislav Šesták (Žilina), Tomáš Oravec (Artmedia).

SkryťVypnúť reklamu

Autor: ja

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 592
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 343
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 904
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 873
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu