MNÍCHOV. V sobotu sa gólom v drese Bayernu Mníchov rozlúčil s kariérou služobne najstarší hráč bundesligy Mehmet Scholl. Diváci mali možnosť vidieť kúsky hráča, ktorý si vyslúžil prezývku "Scholli".
Koniec pre 36-násobného reprezentanta prišiel o 16.46 h, keď po 57. minútach hry 392. zápasu odchádzal z ihriska po 15 rokoch v Bayerne.
Šesťdesiatdeväťtisíc divákov ho vyprevadilo potleskom a obrovským plagátom: "Pätnásť rokov srdcovou záležitosťou - ďakujeme Mehmet".
Okrem titulu majstra Európy sa pýši slušnou zbierkou trofejí. V Bayerne sa stal rekordérom, získal osem titulov a päť razy národný pohár. Vyhral Ligu majstrov, Svetový pohár. Srdcia fanúšikov si získal aj humorom. "Najkrajším darčekom je rešpekt fanúšikov. Všetkých, aj súperových," prezradil.
S Bayernom sa úplne nelúči. Manažér Uli Hoeness, ktorý stál pri ňom aj v krízových obdobiach, mu pripravil hviezdnu rozlúčku v zápase s FC Barcelonou 15. augusta.
Či bude Scholl Bayernu k dispozícii ako funkcionár, jasné nie je. "O tom sa hovorí iba v médiách a nie so mnou. No nepotrebujem to," komentoval. (tasr)