BRATISLAVA. Organizátorom víkendových pretekov World Series Slovak Open 2007 vo vodnom slalome v Areáli vodných športov v Čunove sa podarilo získať ďalšiu hviezdu. Do Bratislavy príde majster sveta v najsilnejšie obsadzovanej kategórii K1 mužov Stefano Cipressi z Talianska. V Čunove sa predstaví takmer 250 pretekárov z 20 krajín.
Organizátorom sa na Slovensko podarilo pritiahnuť po dvoch medailistoch v každej kategórii z minuloročných MS v Prahe. O historicky najvyššie finančné a materiálne prémie (celkovo 40-tisíc eur) a automobil Nissan Micra Sport pre absolútneho víťaza podujatia sa pobijú okrem domácich hviezd Michala Martikána, Pavla a Petra Hochschornerovcov, Eleny Kaliskej, Jany Dukátovej, Juraja Minčíka, Petra Cibáka, Jána Šajbidora, Petra a Ladislava Škantárovcov aj majstri sveta v kategórii C2 Jaroslav Volf s Ondřejom Štěpánkom z Českej republiky, kanoistický majster sveta z roku 2005 Austrálčan Robin Bell a strieborný olympijský medailista z Atén 2004 v kategórii kajakárov Campbell Walsh z Írska. Na pretekoch sa zúčastnia aj reprezentačné družstva z Japonska, Austrálie, Nového Zélandu, Spojených štátov amerických, Kanady, Ruska či Iránu.
V sobotu o 9.00 h sa začína kvalifikácia pre všetky kategórie, na 18. h je naplánovaná súťaž 4CAT - Pohár národov, v ktorej sa predstavia štvorčlenné družstvá. Najvyššie nasadeným tímom je Slovensko I. s olympijskými víťazmi Michalom Martikánom, bratmi Hochschornerovcami, Elenou Kaliskou a kajakárom Petrom Cibákom. Víťazi všetkých troch singlových kategórií si prilepšia o 1000 eur, v C2 sa posádka podelí o 1500 eur. ,,Okrem toho víťaz, ktorý dosiahne najväčší časový odstup do druhého pretekára v poradí, sa stane absolútnym víťazom Slovak Open a získa osobný automobil," povedal R. Galovič.
Odmeny pre víťazov podľa kategórií: C1, K1 muži a K1 ženy: 1. miesto: 1000 eur, 2. 500, 3. 250, 4. - 6. po 100 C2: 1. 1500, 2. 750, 3. 350, 4. - 6. po 100 eur. (sita)