BRATISLAVA. Priemyselná produkcia sa v marci 2007 oproti marcu 2006 zvýšila o 12,5 percenta. Tempo vývoja ovplyvnil rast v priemyselnej výrobe o 15,7 percenta a v ťažbe nerastných surovín o 7,1 percenta. Vo výrobe a rozvode elektriny, plynu a vody klesla produkcia o 9,6 percenta.
V priemyselnej výrobe sa najviac zvýšila produkcia vo výrobe dopravných prostriedkov (o 83,3 percenta).
Z hľadiska účelu konečného použitia vývoj produkcie ovplyvnil rast objemu výroby investičných prostriedkov o 44,5 percenta, predmetov dlhodobej spotreby o 27,3 percenta a pokles produkcie súvisiacej s energetikou o 7 percent.
V marci pokračoval aj trend rastu stavebnej produkcie pri spomalení dynamiky. Oproti marcu 2006 sa zvýšila o 16,1 percenta na 11,2 miliardy korún. Zmiernil sa rast stavebných prác na novej výstavbe, modernizáciách a rekonštrukciách na 19,3 percenta, na opravách a údržbe na 3,5 percenta. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola stavebná produkcia v marci o 3,7 percenta nižšia ako vo februári.