Pohár zdvihli Zlaté Moravce

Po druhý raz zvíťazilo v Slovenskom pohári mužstvo z 2. najvyššej súťažeSlovensko bude v Pohári

Hráči Zlatých Moraviec oslavujú štvrtý gól v sieti Senca vo finále Slovenského pohára. Zlaté Moravce vyhrali 4:0.Hráči Zlatých Moraviec oslavujú štvrtý gól v sieti Senca vo finále Slovenského pohára. Zlaté Moravce vyhrali 4:0. (Zdroj: ČTK)

UEFA reprezentovať ani nie 20-tisícové okresné mesto. Zlaté Moravce deklasovali Senec 4:0.

BRATISLAVA. Víťazom 38. ročníka Slovenského pohára vo futbale sa prekvapujúco jasným spôsobom stal Vion Zlaté Moravce, ktorý na Pasienkoch v Bratislave zdolal vo finále corgoňligový FC Senec 4:0 (1:0). Iba po druhý raz v histórii pohára sa stalo, že víťazom je mužstvo z druhej najvyššej súťaže.

Prvý to paradoxne dokázal práve Senec, v roku 2002, keď vtedy ešte ako druholigista zdolal Matador Púchov. Zlaté Moravce budú reprezentovať Slovensko v Pohári UEFA.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Okrem veľkého výpredaja na čele s Michalíkom chýbal včera Sencu aj najlepší pohárový strelec Erik Takáč a od začiatku bolo badateľné, že extraligista na svojho súpera stačiť nebude. Vion získaval územnú prevahu, jeho hráči boli skôr pri lopte, vyhrávali osobné súboje, nebezpečnejšie strieľali. V 22. minúte začal tlak Moraviec krásnou strelou Černák, o minútu Choma prehlavičkoval prázdnu bránu a v 35. minúte jeho strelu Novota chytil. O tri minúty bol krátky na bombu Chomu z 25 metrov, ktorú nešťastne tečoval senecký kapitán Guldan.

Po zmene strán tlak Vionu pokračoval, Senčania sa zmohli na niekoľko sporadických útokov, ale strelecky boli neúspešní. V 49. minúte Ondrejkovu strelu Novota vyrazil k žrdi a dobiehajúci Choma ju poslal do siete. V 59. min. Chren minul pre prázdnou bránou. Viacero pokusov Senca skončilo na brániacich Moravčanoch, iba v 79. minúte center Papaja skvele trafil Moughfire, ale Peškovič na čiare zachránil. Záver bol pre Senec tragický. V 88. minúte po rohu hlavou skóroval Černák a v nadstavenom čase sa Černákova strela odrazila od žrde k striedajúcemu Plichtovi a ten do prázdnej brány stanovil konečné skóre. Ján Mikula

SkryťVypnúť reklamu

Finále Slovenského pohára

FC Senec - FC ViOn Zlaté Moravce 0:4 (0:1)

Góly: 38. a 49. Choma, 88. Černák, 90.+ Plichta, ŽK: 47. V. Rožník - 75. Ondrejka, pred 3119 divákmi rozhodovali: Hriňák - Medveď, E. Cuninka.

Senec: Ján Novota - Papaj, Gábriš (46. T. Ekhardt), Guldan, Pecha - S. Angelovič, Matej Kováč - Augustín (82. Bozsík), V. Rožník (74. Hulák), Moughfire - Kozár.

Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (90. Medera) - Hözl - Ondrejka, Černák, Kuračka, O. Číž (85. Juska) - Chren (84. Plichta).

Hlasy trénerov

Jozef Valovič, Senec: "Zaslúžené víťazstvo Zlatých Moraviec, ku ktorému im gratulujem. Stropom nášho od vlaňajška oslabeného tímu bolo finále."

Ján Rosický, Zlaté Moravce: "Za výkon a hru sme si víťazstvo zaslúžili. Je to historický deň pre tento klub. Úvod bol vyrovnaný, otázkou bolo, komu sa podarí streliť prvý gól. Dokázali sme to my a organizovanou hrou sme potom už súperovi nedali šance. Som rád, že sa naplnili moje slová z piatkovej tlačovky - povedal som, že vyhráme pohár."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 317
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 837
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 685
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 209
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 687
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 385
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 741
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 564
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu