„Jsme připraveni číst to podstatné, aniž bychom se nechali zažitým a povědomým výtvarným jazykem oklamat a odvést daleko od pravého významu zprávy?“ pýta sa Karel Haloun v úvahe nad projektom Tomáša Brousila, ktorého témou je smútočné oznámenie.
Bohaté svedectvo o vypätých autoštylizačných postojoch poskytuje korešpondencia Friedricha Nietzscheho z rokov 1879 – 1888. Listy v preklade Věry Koubovej vybral Ivan Dubský, ktorý je tiež autorom eseje, kde ukazuje, aké euforické boli stavy, ktoré Nietzsche prežíval v Turíne krátko pred prepuknutím duševnej choroby: „Co zde v Turíně je pozoruhodné, je dokonalá fascinace, kterou zde způsobuji, i když jsem člověk nenáročný a nic nevyžadující. Když přijdu do velkého obchodu, pak se mění každý obličej; ženy na ulici se za mnou ohlížejí... Moji číšníci září uhlazeností a vstřícností...“
Švédsky fotograf Olof Jarlbro našiel inšpiráciu u poľovníkov-amatérov v južných Čechách, kým Jan Kloss sa z Čiech vypravil fotografovať pouličný dizajn v New Yorku. František Štorm v RR otvára Typografický zápisník: na úvod predstavuje písma s názvami Edmund a Bahno, ktoré nedávno vytvoril Michal Smejkal.
V RR 66 sú zastúpení aj dvaja čerství laureáti Ceny Revolver Revue: Věra Nováková v rubrike Ateliéry, Ivo Vodseďálek ako autor doteraz nepublikovaných prozaických čŕt. Couleur prináša reflexiu filmu Životy tých druhých, poslednej knihy Jana Balabána, najnovších tendencií nemeckého divadla, príspevok Roberta Krumphanzla k téme súčasnej kultúrnej prevádzky a všeličo iné.
Autor: kul