Slovan Bratislava sa na semifinále play off dokonale koncentroval. Do Zvolena pricestoval už vo štvrtok. V prvom súboji zaskočil zvolenských hokejistov, ktorých nepustil k ničomu vážnemu. V druhom znovu do posledných detailov dodržal taktické pokyny trénera Cígera a zaslúžene si odviezol dve dôležité víťazstvá.
Základ druhého položil druhým gólom Martin Kuľha. ,,Bolo to šťastie. Dostal som sa k odrazenému puku a padlo to. Samozrejme sme veľmi spokojní. Vyhrávame dva nula a verím, že doma v Bratislave potvrdíme stúpajúcu formu a v najlepšom prípade vyhráme obidva zápasy. Nesmieme však zabudnúť, že Zvolen otočil stav série s Nitrou, vonku hrá lepšie. Nemusí tvoriť a vôbec nie je rozhodnuté. Chceme pokračovať v našej hre a môžeme uspieť," povedal M. Kuľha.
Belasí prekvapili uceleným výkonom vo vysokej hokejovej kvalite, keď najmä v prvom stretnutí súperovi veľa nedovolili. ,,Málokto nám veril, že vyhráme aspoň jeden zápas. Dúfam, že naše zlepšovanie bude pokračovať. Zvolen už proti Nitre hral zo zabezpečenej obrany, nehrali veľmi aktívne, v čom pokračovali v úvodnom súboji. V druhom už boli agresívnejší, viac sa tlačili do útoku, ale Hovi chytal výborne a podržal nás. Fyzicky bol hokej náročnejší, viac sa hralo do tela," vydýchol si M. Kuľha.
V sobotnom súboji sa belasí trochu zahrávali s osudom, keď viac sedeli na trestnej lavici, nakoniec to mohlo vyzerať ako taktický ťah, keďže práve v oslabení boli nebezpečnejší pred Šimonovičom a strelili aj vedúci gól. ,,Vyplynulo to z hry. Máme dobrých korčuliarov a z toho vznikali prečíslenia."
Brankár Zvolena Miroslav Šimonovič odviedol klasicky výborné výkony, na šesť striel bol však krátky. O to smutnejšie znášal nepríjemný osud. ,,Piatkový výkon mužstva by som nehodnotil, hrali sme hrozne. Takto sa v play off nehrá. Slovan hral veľmi dobre zozadu, vlastne nás ničím neprekvapil, len sme sa s tým nevedeli vyrovnať. V sobotu to bolo inakšie, do hry sme dali viac srdce, no nevyšlo to. Rozhodujú presilovky, v ktorých sme neuspeli, naopak raz inkasovali. Nemáme toľko dobrých koncových hráčov ako Slovan, doma sa s jedným gólom nevyhráva. Teraz musíme veriť, že sa nám podarí otočiť sériu podobne ako s Nitrou. Vonku sa nám hrá lepšie, nemusíme vytvárať tlak a tvoriť hru. Môžeme sa viac sústrediť na obranu, vyrážať do rýchlych brejkov a dať nejaké góly," povedal M. Šimonovič.
V dvoch zápasoch, v priebehu 120 minút strelili Zvolenčania len gól. Vypracovali si síce, hlavne v druhom zápase, výborné šance, v koncovke nemali šťastie. Prevládal kŕč. ,,Neviem, čomu pripísať streleckú smolu. Musíme sa v koncovke upokojiť, situácie riešiť s väčším prehľadom. Zbrane však neskladáme, možno sa šťastie otočí. V šatni cítiť veľké odhodlanie," dodal útočník Zvolena Tomáš Škvaridlo.
Miro Greško