Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Nash v kabíne soptil

NBA: Kanaďana naštvali spoluhráči.

Kanaďan Steve Nash, rozohrávač Phoenix Suns.Kanaďan Steve Nash, rozohrávač Phoenix Suns. (Zdroj: FOTO - SITA/AP)

NEW YORK. Basketbalisti Phoenixu vyhrali v pondelkovom zápase NBA v Denveri 113:108, i keď im v druhom polčase chýbal pre zranenie pleca Kanaďan Steve Nash.

Najužitočnejší hráč ligy v uplynu­lých dvoch sezónach odohral len šestnásť minút, napriek tomu aktívne zasiahol do priebehu zápasu. Mal totiž hlavné slovo v kabíne počas prestávky po druhej štvrtine. Naštval ho prístup spoluhráčov, po prvom polčase prehrával Phoe­nix o deväť bodov.

„V prvom polčase si s nami súperi robili, čo chceli. Vôbec sme im nestačili. Cez prestávku sme si niečo povedali, čo zabralo,“ povedal kouč Phoe­nixu Mike D'Antoni.

Pri Nashovej absencii sa najviac činil pivot Amare Stoudemire s 36 bodmi. Denveru chýbal popri zranenom Allenovi Iversonovi aj jeden z najlepších podkošových hráčov NBA Marcus Camby.

Denveru nepomohol ani výnimočný výkon najlepšieho strelca súťaže Carmela Anthonyho, ktorý prvýkrát v kariére zaznamenal triple-double (tri dvojciferné štatistické údaje) - 31 bodov, 10 doskokov a 10 asistencií.(čtk, oš)

Výsledky NBA

Denver - Phoenix 108:113, Anthony 31 - Stoudemire 36. Indiana - Golden State 98:113, J. O`Neal 24 - Jackson 36. Philadelphia - New Jersey 100:98 po predĺžení, Iguodala 23 - Carter 23. Atlanta - L. A. Lakers 83:90, Johnson 27 - Bryant 27. Wa­shington - Seattle 118:108, Butler 38 - Allen 29. Miami - Charlotte 113:93, Wade 27 - Felton 20. Houston - Minnesota 105:77, McGrady 32 - Garnett 18. Utah - Chicago 100:95, Okür 20 - Hinrich 26. Denver - Phoenix 108:113, Anthony 31 - Stoudemire 36. Sacramento - New Orleans 105:99, Artest 21 - Paul 24.