Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Hossa je znovu na čele strelcov

Slovenský útočník Atlanty Marián Hossa po drsnom narazení Mayera v zápase proti Islanders musel načas odísť z ľadu. Na poslednú tretinu sa vrátil a po 19 sekundách dal svoj 31. gól sezóny. Spolu s Ovečkinom je najlepším strelcom v NHL.

(Zdroj: (tasr))

NEW YORK. Po prestávke vyplnenej Zápasom hviezd pokračovala cez víkendu hokejová NHL.

V piatok viedla Atlanta v 6. min nad NY Islanders už 3:0, no tím z New Yorku dotiahol zápas do predĺženia. Druhý gól „ostrovanov“ strelil v oslabení Miroslav Šatan.

Na agresivitu hostí takmer doplatil najproduktívnejší hráč Thrashers Marián Hossa, ktorého v druhej tretine narazil na mantinel Freddy Mayer. „Do mantinelu som narazil oboma nohami a hneď som pocítil bolesť v holennej kosti. Bál som sa, aby sa mi neobnovilo staré zranenie kolena,“ povedal starší z bratov Hossovcov, ktorý najprv odstúpil a vrátil sa za potlesku haly až v tretej tretine. Súperovi sa pomstil a už po 19 sekundách strelil štvrtý gól Atlanty a v predĺžení prihral Kovaľčukovi na rozhodujúci gól. Marián Hossa sa s 31 gólmi dostal opäť na čelo tabuľky najlepších strelcov celej súťaže.

Duo Pavol Demitra - Marián Gáborík sa výraznou mierou pričinilo o víťazstvo Minnesoty nad Calgary. V drese Chicaga napriek optimistickým prognózam stále chýba Peter Bondra, ktorý laboruje so zraneným ramenom. „Jastrabi“ sa bez viacerých zranených hráčov stále trápia a play off sa im už výrazne vzďaľuje.

Slovenský brankár Peter Budaj sa dvanástykrát v rade postavil do bránky Colorada, no ani jeho výborný výkon nestačil na víťazstvo vo Phoenixe. V samostatných nájazdoch uspel proti Budajovi iba Ladislav Nagy. „Dobre ho poznám a vedel som, že urobí pohyb. Počkal som si a vystrelil som do opačnej strany. Sme dobrí priatelia a už som proti nemu absolvoval množstvo nájazdov,“ povedal po zápase šťastný Nagy.

V sobotu sa najviac darilo centrovi Floridy Jozefovi Stumpelovi.Hviezdou duelu sa stal český hokejista Rostislav Olesz, autor dvoch gólov. Pho­e­nix nebude v dobrom spomínať na Pittsburgh, s ktorým doma prehral 2:7. Najväčšími hviezdami duelu sa stali Sidney Crosby a Mark Recchi. Premiérové body v sezóne získal slovenský krídelník Ronald Petrovický, autor gólu a asistencie.