Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zlomila parížsku barikádu

Hantuchová porazila v druhom kole Francúzku Loitovú 4:6, 6:3, 6:4. Vo štvorhre ide ďalej Hantuchová aj Suchá, Hrbatý je mimo hru.

Včera bol Hantuchovej deň. Vyhrala dvojhru i štvorhru.Včera bol Hantuchovej deň. Vyhrala dvojhru i štvorhru.

Slovenská jednotka na 95. tenisových majstrovstvách Austrálie Daniela Hantuchová včera dvakrát vyhrala. Postúpila vo dvojhre i štvorhre a jej forma sa šplhá hore.

Pravda, 2. kolo proti Loitovej bolo maratónskou drámou plnou zvratov. V ďalšom kole nastúpi proti 21-ročnej Američanke Harkleroadovej. Prehráva s ňou 1:2 na zápasy, vyhrala nad ňou v Bronxe 2000 (turnaj ITF), ale podľahla jej v Charlestone 2004 a na Roland Garros 2004.

Slovenská tenistka potrebovala na zdolanie francúzskej tenistky 140 minút. Začalo sa neskôr pre dážď, ale postupne sa oteplilo až na 32 stupňov a napokon došlo k úpornému boju s otvoreným koncom.

Hantuchová viedla 4:3, no záver prvého setu nezvládla, prehrala tri gemy za sebou a musela siahnuť na dno síl.

Ľavoruká Francúzka z parížskej štvrte Boulogne Billancourt sa zabarikádovala, loptičky rezala, točila, dvíhala a z času na čas bodovala jedovatým forhendom po čiare. Daniela pritvrdila, zrýchlila a presadzovala sa vlastnou hrou.

Vyrovnala na sety a v treťom mohla dotiahnuť úspech do konca oveľa rýchlejšie. Za stavu 1:0 nepremenila 5 lôpt na 2:0. Za stavu 3:1 najskôr nevyužila náskok 40:0 a dovedna ani 7 lôpt na 4:1!

Nepríjemná taktika Parížanky si vyžadovala trpezlivosť a sústredenosť nasadenej favoritky, čo bolo v páľave dvojnásobne ťažké.

Posledný set trval 74 minút a Loitová mala za stavu 4:4 a 40:30 šancu na vedenie. Podanie prehrala dvojchybou a zlomila sa pod tlakom Hantuchovej, ktorá spoľahlivo dopodávala do víťazstva. O chvíľu vynikajúco zvládla aj ťažkú štvorhru. Naše ženy trafili včera plný zásah, lebo okrem dvoch víťaz­stiev Hantuchovej do 2. kola štvorhry postúpila aj Suchá s Piroňkovou. Prehral iba Hrbatý s Braccialim proti Hornovi a Spadeovi.

Dominik nastúpi dnes o 9.30 SEČ proti Ančičovi v 3. kole dvojhry. Favoritom sa darilo - Clijstersová a Hingisová vtipkujú, vraj, ktorá skôr vyhrá a príde do šatne prvá, Šarapovová včera šetrila sily a ani u mužov nedošlo k senzáciám.