Ak ho súd uzná za vinného vo všetkých bodoch obžaloby, hrozí mu sedemročné väzenie.
Podľa súdnych záznamov 40-ročného Tysona zatkli 29. decembra 2006 v americkom Scottsdale v štáte Arizona, keď takmer narazil do policajného auta. Pri osobnej prehliadke mu polícia v jeho zadnom vrecku našla balíčky kokaínu a ďalšie balenie objavila v škatuľke od cigariet.
Prokurátor Thomas Marlowe potvrdil, že bude pre Tysona žiadať väzenie. „Tyson okrem seba ohrozuje aj svoje okolie, preto za svoje činy musí niesť zodpovednosť,“ povedal.
Tyson sa v minulosti „preslávil“ aj mnohými násilníckymi výčinmi. V rokoch 1992 až 1995 si odpykával trest za znásilnenie a pohoršenie vzbudil aj tým, že v roku 1997 počas zápasu o titul majstra sveta odhryzol svojmu súperovi Evanderovi Holyfieldovi kus ucha.