Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Marcel Hossa rozhodol nájazdom

NEW YORK - V deviatich utorňajších stretnutiach hokejovej NHL sa zo Slovákov do streleckej listiny zapísal Peter Bondra v drese Chicaga, ktorý v 48. min zaznamenal víťazný gól duelu na ľade St. Louis. Po jednej asistencii si pripísali Marián Hossa, Pavol

Marcel Hossa prekonáva Martina Brodeura zo samostatného nájazdu. Gól nášho reprezentanta rozhodol o víťazstve New York Rangers nad New Jersey 3:2.Marcel Hossa prekonáva Martina Brodeura zo samostatného nájazdu. Gól nášho reprezentanta rozhodol o víťazstve New York Rangers nad New Jersey 3:2. (Zdroj: SITA/AP)

Demitra a Jozef Stümpel. Marcel Hossa rozhodol o víťazovi zápasu New Jersey - New York Rangers zo samostatných nájazdov.

Atlanta prehrala na ľade Minnesoty aj preto, že trio najlepších strelcov tímu Marián Hossa, Kovaľčuk a Kozlov dokázala ohroziť Fernandeza v bránke Wild jediný raz. Asistenciu si v tomto zápase pripísal Pavol Demitra, pre ktorého to bol 25. bod sezóny.

Stretnutie medzi New Jersey a New York Rangers ani po predĺžení nemalo víťaza, a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V ôsmej sérii ukončil "maratón" Marcel Hossa, ktorý prekonal Brodeura v bránke Devils. "Naznačil som strelu a poslal som puk na opačnú stranu. Najprv som rozmýšľal o strele pomedzi betóny, veď brat Marián strelil veľa gólov práve takýmto spôsobom," povedal 25-ročný Hossa.

Peter Bondra preukázal svoje strelecké kvality v zápase St. Louis - Chicago (1:4), keď v 48. min dal víťazný gól hosťujúcich jastrabov. Tridsaťosemročný krídelník strávil na ľade viac ako 14 minút a zdá sa, že rameno, ktoré si poranil v piatkovom zápase proti Bostonu, je v poriadku.

Líder kanadského bodovania Sidney Crosby na pondelňajší trojbodový zápis Mariána Hossu odpovedal rovnakou mincou, keď pri výhre Pittsburghu nad Carolinou 3:0 dvakrát skóroval a raz asistoval. Devätnásťročný útočník má na konte 19 gólov a v kanadskom bodovaní vedie o päť bodov pred Mariánom Hossom. (sita)