Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hossa trikrát asistoval, Budaj vychytal víťazstvo

NEW YORK - V pondelňajších stretnutiach NHL sa bodovo presadili štyria slovenskí hokejisti. Marián Hossa si pripísal tri asistencie, Marek Svatoš dve, Ladislav Nagy jednu a Zdeno Chára strelil jediný gól Bostonu.

Najproduktívnejší slovenský hokejista v súťaži Marián Hossa mal prsty v každom z troch gólov Atlanty pri výhre 3:2 po predĺžení na ľade Ottawy. Asistoval pri góle Iľju Kovaľčuka a dvoch zásahoch Viačeslava Kozlova. Hossa, ktorý 12. januára oslávi 28 rokov, má z celkového počtu 55 kanadských bodov až 27 z početnej výhody svojho tímu.

,,Pri presilovkovom góle Kovaľčuka sme sa snažili pripraviť mu priestor na strelu z prvej, pretože vtedy páli ako z kanóna. Pri druhom góle som vystrelil po ľade a vyrazený puk doklepol Kozlov za chrbát brankára. V predĺžení som videl Slávu na červenej čiare, skúsil som prihrávku od mantinelu a zvyšok už bol na ňom," povedal Hossa.

Pri výhre Colorada na ľade Nashvillu 5:3 si dve asistencie pripísal Marek Svatoš, ktorý tak viac ako jeden bod v zápase získal po viac ako mesačnej pauze. V bránke Colorada stál opäť slovenský gólman Peter Budaj a aj zásluhou jeho 26 úspešných zásahov bodovali lavíny na horúcej nashvillskej pôde. ,,Budaj chytal dobre. Podržal nás a aj jemu patrí zásluha na výhre," chválil obranca Colorada John Michael Liles. Vo víťaznom tíme zaznamenal Joe Sakic tri asistencie a v historickom rebríčku produktivity sa s 1534 bodmi dostal na 10. miesto.

Zdeno Chára svojím siedmym gólom sezóny síce otvoril strelecký účet duelu Toronto - Boston, hosťom sa však bodovať nepodarilo, keď prehrali 1:5. Pri úvodnom góle zápasu Washington - Phoenix (2:3) asistoval na gól Owena Nolana košický odchovanec Ladislav Nagy, ktorý je lídrom tímu v kanadskom bodovaní s 29 bodmi. (sita, oš)