Niemi padal ako kamikadze

Po Petrovi Čechovi a Carlo Cudicinim z londýnskej Chelsea sa na listine zranených brankárov tejto sezóny anglickej Premier League ocitol aj Antti Niemi z Fulhamu. Tridsaťštyriročný Fín mal počas novoročného zápasu proti Watfordu na začiatku druhého ...

Fínsky brankár anglického Fulhamu Antti Niemi na nosidlách po zranení v pondeľňajšom zápase Premier League s Watfordom (0:0).Fínsky brankár anglického Fulhamu Antti Niemi na nosidlách po zranení v pondeľňajšom zápase Premier League s Watfordom (0:0). (Zdroj: SITA/AP)

Po Petrovi Čechovi a Carlo Cudicinim z londýnskej Chelsea sa na listine zranených brankárov tejto sezóny anglickej Premier League ocitol aj Antti Niemi z Fulhamu. Tridsaťštyriročný Fín mal počas novoročného zápasu proti Watfordu na začiatku druhého polčasu hrôzostrašne vyzerajúci pád.

Pri pokuse zachytiť centrovanú loptu na hranici šestnástky spadol z výšky priamo na hlavu. Pád pritom nestihol stlmiť rukami, v ktorej držal loptu. Ošetrenie na trávniku trvalo niekoľko minút.

SkryťVypnúť reklamu

"V prvej chvíli to vyzeralo veľmi zle. Bol to nešťastný, nešikovný pád. Mali sme o neho strach," povedal tréner Fulhamu Chris Coleman. Aj jemu trochu odľahlo, keď ho Niemi pri odchode z ihriska informoval, že má cit v rukách i nohách.

Niemiho, ktorý prestúpil do Fulhamu pred rokom zo Southamptonu, previezli ihneď do nemocnice. Nepobudol v nej ani do rána, pretože vyšetrenia dopadli dobre. Našťastie sa nepotvrdili žiadne zranenia chrbtice ani miechy. Diagnostikovali mu iba pomliaždeniny krku, ale ešte ho čakajú ďalšie vyšetrenia. Dĺžku jeho rekonvalescencie nemocnica neoznámila.

"Je v poriadku, ale mohlo to dopadnúť horšie. Žiadne ochrnutie však nehrozí. Najdôležitejšie je, že sa dá časom dohromady. Teraz ešte neviem odhadnúť, ako dlho nám bude chýbať," zdôraznil tréner Fulhamu.

Zápas dochytal s čistým kontom český legionár Jan Laštůvka. Zaujímavé je, že Fulham má okrem neho zvyšných troch brankárov na hosťovaní. Tony Warner je v prvodivíznom Leedse, Mark Crossley v Sheffielde a Ricardo Batista vo Wycombe. Klub sa rozhodol v tejto situácii stiahnuť prvého z nich.

Hlavný rozhodca Steve Benett nadstavil pre ošetrovanie Niemiho takmer desať minút, no gólu sa diváci nedočkali. Fulham je po 22. kole Premier League dvanásty, Watford ostáva aj napriek nerozhodnému výsledku na poslednom, dvadsiatom mieste. (mb, čtk)