Činohra Slovenského národného divadla bude hrať v riadnom čase, na Malej scéne aj v DPOH. Prvá scéna ponúka súčasnú komédiu Posledná cigara s Emíliou Vášáryovou a Emilom Horváthom v hlavných úlohách, ale i krásne kostýmovanú lahôdku Marivauxove Stratégie a rozmary, v ktorej dominuje výkon Zuzany Fialovej v úlohe bohatej vdovy Araminty.
Večerný program v Historickej budove SND patrí Lehárovej Veselej vdove. V úlohe Danila by mal vystúpiť Peter Dvorský. Ešte popoludní však sólisti opery vystúpia v koncerte z diel Mozarta, Bizeta, Verdiho i Donizettiho. Silvestrovský koncert bude od 16.00 h aj v neďalekej koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.
Na Novej scéne posúvajú svoje predstavenie na skorší čas. Klasický muzikál Hello, Dolly! s Jaroslavou Hittnerovou a Leopoldom Haverlolm v hlavných úlohách začne už 17.00 hod. Návštevníci si teda stihnú vychutnať silvesterovský prípitok už doma, v rámci zvýšeného vstupného však aj v divadle dostanú čašu šampanského.
V nitrianskom Divadle Andreja Bagara hrajú tiež už popoludní, na programe je komédia Agáta hľadá prácu. Po ôsmej hodine večer už začne silvestrovský večer pre širšiu verejnosť.
V Štúdiu košického Štátneho divadla je už od desiatej ráno naplánovaný Detský Silvester. Popoludní od 16.00 sa bude hrať populárna komédia Chrobák v hlave, ešte dnes je na programe opereta Veselá vdova.
V banskobystrickej Štátnej opere ani v prešovskom Divadle Jonáša Záborského sa silvestrovať nebude. V Bystrici sa hrala Straussova opereta Netopier hrala naposledy včera, v Prešove sa ešte dnes hrá klasika Statky-zmätky, v martinskom Slovenskom komornom divadle zas Solovičova komédia Plné vrecká peňazí.
V českom Národnom divadle ponúkajú popoludňajšie predstavenie Baletománia. V Kráľovskom národnom divadle sa na Silvestra nehrá, voľný deň majú aj vo väčšine londýnskych komerčných divadiel. Veľmi populárne sú však divadelné Silvestre v Maďarsku.
Autor: zu