Jeden z najvýznamnejších slovenských stavebných podnikov Váhostav Žilina uzavrel minulý rok s hrubým ziskom 2,5 mil. Sk. Informoval o tom vedúci kancelárie generálneho riaditeľa spoločnosti Ján Čunga. Medziročne to predstavuje zlepšenie hospodárenia, keďže v roku 1999 firma hospodárila so stratou 89,9 mil. Sk.
Celkové tržby predstavovali viac ako 2,9 mld Sk, z čoho tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb tvorili 92,1-percentný podiel. Medzi najvýznamnejšie projekty patrila výstavba hypermarketu Tesco v Banskej Bystrici za 286 mil. Sk. „Medzi ďalšie významné zákazky patrila výstavba garáží v Bratislave za 200 mil. Sk a haly pre Continental Matador za 80 mil. Sk,“ skonštatoval.
V tomto roku plánuje vedenie firmy zvýšenie zisku pred zdanením na 20 mil. Sk. „Rovnako by sme chceli zvýšiť tržby o 90 mil. Sk, čím by sme boli na hranici troch miliárd korún,“ povedal J. Čunga. Tržby z vlastných výrobkov a služieb by mali byť v objeme 2,9 mld Sk. (sita)