pohodlne dostali veľa gólov."
Videl a počul aj ako funkcionár nechal vylomiť cez prestávku dvere na kabíne rozhodcov a riadne im vynadal. "Priamo o úplatku som si mohol domyslieť z jedného prerieknutia sa trénera v šatni, že päťmiestna suma zrejme nestačí, zasiahnuť bude musieť veľký šéf."
Riaditeľ Úradu boja proti korupcii Tibor Gašpar odkazuje všetkým, ktorí majú takéto informácie, aby ho kontaktovali a svedčili. Ľudia podľa neho vôbec nemusia mať obavu, že sa vyzradí ich identita. "Úrad v roku 2004 vznikol za takých podmienok, aby svedkovia tieto obavy nemali. Príslušníci napríklad prechádzajú detektorom lži," povedal.
Ako prvý prehovoril o korupcii vo futbale rozhodca nižších súťaží Marián Diňa. Gašpar potvrdil, že polícia prípad odloží. Skutky, o ktorých vypovedal, sú dnes už premlčané. "Pán Diňa nie je sám, ktorý nás kontaktoval. Pracujeme s viacerými osobami, vyhodnocujeme ich informácie. Sú to ľudia, ktorí sa tiež obávajú odkryť svoju totožnosť, zaoberáme sa aj ich prípadnou ochranou," povedal Gašpar.
Futbalisti sa boja dôverovať polícii. Dôvodom je aj to, že politici sedávajú v lóži s majiteľmi klubov. Gašpar povedal, že futbal zaujíma aj jeho, ale politici žiadny vplyv na úrad nemajú. "Úrad je postavený tak, že nie je ovplyvňovaný nikým."
Aj minister vnútra Robert Kaliňák hovorí, že prítomnosť politikov na zápasoch vyšetrovanie neovplyvňuje. On takisto chodí na futbal.
Autor: pf, ju, mož