ť päťstogólovú hranicu, Dominika Hašeka v bránke Detroitu však ohrozil iba dvoma strelami a obe sa podarilo českému gólmanovi zneškodniť.
Smolu mal útočník Detroitu Tomáš Kopecký, ktorý si zlomil kľúčnu kosť a pauzovať bude asi tri mesiace. O výhre Detroitu 3:2 rozhodol presným zásahom v 52. min Mikael Samuelsson.
Jozef Stümpel ako jediný prekonal v zápase Buffalo - Florida domáceho brankára Ryana Millera, aj keď naňho mierilo až 33 striel. Na druhej strane sa presne trafili Vanek aj Afinogenov, a tak si Buffalo aj naďalej udržiava pohodlný náskok na čele tabuľky Východnej konferencie.
Šesťgólovú nádielku si odniesla Ottawa z Nashville, pričom kanadskému tímu sa Masona v bránke domáceho tímu nepodarilo prekonať ani jednou z 22 striel. Do streleckej listiny sa trikrát zapísal Steve Sullivan. Čistý hetrik sa mu podarilo dosiahnuť v druhej časti hry v rozpätí 356 sekúnd. Prekvapením večera bola prehra San Jose pred vlastným publikom v súboji proti Los Angeles.
Iba v jedinom stretnutí sa nerozhodlo po šesťdesiatich minútach, keď Phoenix s Columbusom hrali nerozhodne 4:4. Jednu asistenciu pri presnom zásahu Comrieho si pripísal slovenský krídelník Ladislav Nagy. Keďže o víťazovi sa nerozhodlo ani v predĺžení, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich ako jediný uspel Mike Comrie. Už v druhom zápase v rade vyšiel bodovo naprázdno Jaromír Jágr, stalo sa tak len v ôsmom stretnutí v tejto sezóne.
(sita)