Na rozdiel od svojich konkurentov bol menej známy, no u členov rady najprijateľnejší. Už od začiatku vyhlásenia voľby sa spomínalo meno Hrehu ako vhodného kandidáta blízkeho vládnemu Smeru. Hoci politické kontakty odmieta, sám nevylučuje, že sa zaň prihovoril Pavol Paška, s ktorým sa osobne pozná.
Rada bola zjavne pri Hrehovi rozpoltená. Z reakcií po jeho zvolení bolo jasné, že Hreha je človekom blízkym vládnej koalícii. Naopak členovia rady blízki opozícii prejavovali sklamanie.
Politici sú zatiaľ pri hodnotení voľby diplomatickí. Dušan Jarjabek za Smer spojenie so Smerom komentovať nechcel. "Riaditeľa zvolila rada, ja nemám k tomu čo dodať."
Rafael Rafaj zo SNS bol spokojný, dokonca mu neprekáža, že šéfom verejnoprávnej inštitúcie bude človek pôvodom z Čiech. "Je to určite nádej v tme, ktorá ostala v situácii v STV. Sme presvedčení, že túto nádej pretaví aj konkrétnymi činmi," povedal Rafaj, ktorý pozná Hrehu nielen ako odborníka, ale aj ako pragmatika, "ktorý vie, ako to dosiahnuť".
Zvolenie riaditeľa privítala aj Ľudmila Mušková z HZDS. O politických dohodách vraj nič obaja nevedia.
Hrehu ako človeka, či jeho skúsenosti veľmi nechceli hodnotiť ani opoziční poslanci. "Budúcnosť ukáže, či to bola, alebo nebola dobrá voľba," povedal Gyula Bárdos z SMK.
Pavol Minárik z KDH povedal, že si počká, aký výkon ponúkne. "Je to kompetencia rady a rada bude za túto voľbu niesť plnú zodpovednosť," povedal. On sám však určite bude sledovať, či Hreha dokáže zabezpečiť nezávislé a objektívne spravodajstvo, či dokáže zvýšiť sledovanosť a či udrží televíziu v čiernych číslach, bez toho, aby sa musel obracať so žiadosťou na štát.
Poslanec SDKÚ Tomáš Galbavý povedal, že "vládna koalícia sa dohodla na novom riaditeľovi". Drží mu palce a bude pozorne sledovať jeho kroky.