Tí sa pripojili k demonštrantom, čo prespávajú v bejrútskych uliciach už od začiatku decembra a nehodlajú ich opustiť, kým nepadne vláda. Nemenovaný bezpečnostný predstaviteľ agentúre Reuters povedal, že takú veľkú demonštráciu Libanon ešte nevidel.
Kabinet zatiaľ odoláva tlaku ulice a teší sa medzinárodnej podpore aj libanonských sunnitov a antisýrskych kresťanov. Práve pre tvrdohlavosť vlády a nikam nevedúce postávanie na uliciach, Hizballáh zrejme spustí agresívnejšiu taktiku. „V pondelok sa zobudíte do nového Libanonu,“ napísal prošiitsky denník Al-Achbar.
Včera sa v Bejrúte špekulovalo o tom, že by sa mohol začať celonárodný štrajk, blokáda ciest, prístavov či jediného medzinárodného letiska. Agentúra AFP tiež napísala, že Hizballáh by mohol Libanončanov vyzvať na prejavy občianskej neposlušnosti.
Doterajšie protesty boli relatívne umiernené, aj keď sa vyskytli bitky medzi sunnitmi a šiitmi. Zabili pri nich jedného šiitskeho demonštranta a niekoľko ľudí sa zranilo. Pozorovatelia sa však obávajú, že ak by Hizballáh skutočne vyzval stúpencov na radikálnejší odpor, nedá sa vylúčiť ďalšia libanonská občianska vojna.
Protivládne demonštrácie sa začali po tom, čo kabinet opustili ministri za Hizballáh. Hnutie požadovalo väčší podiel na moci, ale Siniora to odmietol.
Hizballáh obvinil z pokusu o „puč“, šiiti zase tvrdia, že počas letnej vojny s Izraelom premiér nariadil armáde, aby ich milíciám konfiškovala zbrane. Hovorca armády to poprel.