Aká bola noc po triumfe?
„Bol som taký unavený, že okolo polnoci som nechal ostatných oslavovať a išiel som spať. Mal som za sebou veľmi náročný týždeň.“
Už ste strávili víťazstvo?
„Začali sa mi ďalšie preteky, takže už myslím skôr na ne.“
Pred trinástimi rokmi ste boli akademickým majstrom sveta, no tentoraz ste šampiónom v elitnej kategórii. A to sa ešte nikomu zo Slovenska nepodarilo.
„Neberiem to tak, ale určite úspech poteší. Verím, že potešil aj ľudí na zväze a že ma konečne začnú brať ako reprezentanta.“
Šokovali ste celý svet - pretekár zo suchozemskej krajiny sa stal majstrom sveta vo windsurfingu. Ako sa na to pozerali v dejisku šampionátu?
„Minulý rok som na svetovom šampionáte v Španielsku tri dni viedol. Nakoniec som skončil trinásty. Medzi pretekármi som teda nebol úplne neznámy. Blahoželali mi, že po toľkých rokoch som konečne získal najcennejšiu medailu.“
Prekvapil zainteresovaných suverénny spôsob, akým ste zvíťazili?
„Určite. Síce ma registrovali, ale veľmi so mnou na celkové prvenstvo nerátali. Na začiatku pretekov to bolo veľmi vyrovnané, predstavili sa tri nové surfy, nik dopredu nevedel, ako sa to nakoniec skončí.“
Raceboard nie je olympijská trieda. Neľutujete?
„Na 'rejsoch' jazdím pätnásť rokov. Výber olympijskej triedy neovplyvním. V Pekingu sa bude súťažiť v triede RS:X. Plachta má ten istý rozmer ako v raceboarde. RS:X je podmnožinou raceboardu, ale má trochu iný typ plaváka. Najmä v silnejšom vetre sa na ňom jazdí inak. Tento rok som už jazdil niektoré regaty na RS:X na Pacifických majstrovstvách USA v San Franciscu, kde som skončil tretí.“